Samsung představil novou platební službu Pay Card. Pro koho je určena?

nova-samsung-pay-card

Jihokorejský Samsung před pár hodinami oznámil spuštění nové platební a bankovní služby Pay Card. Jde o rozšířené platební a přehledové řešení pro uživatele Samsung Pay, které vzniklo díky nové spolupráci s Mastercard a velkou evropskou finanční platformou Curve. Představená služba a s ní spojená aplikace umí sdružovat účty z více bank, provádět platby a kontrolovat finance. Nová Samsung Pay Card svým názvem naznačuje, že půjde o klasickou plastovou kartu, ale takto není. Má jít o čistě online řešení. Jako první se spuštění této digitální peněženky dočká ještě letos Velká Británie. Další regiony by prý ale mohly brzy následovat.

nová Samsung Pay Card bankovní služba

Pro Samsung jde o první podobné spojení a rozšíření služby Pay v Evropě. Jistě má za cíl ještě více konkurovat například Google Pay, Apple Pay nebo třeba Revolutu. I když nejsou tyto služby úplně identické, postupně se transformují do jedné podoby. Brzy pravděpodobně uvidíme rovnocenné soupeře na poli mobilního placení, globálního převodu peněz a také vydávání virtuálních i fyzickým karet. Uvidíme, jak si v konkurenci povede nová Samsung Pay Card. A taky doufáme, že si ji budeme moci vyzkoušet v ČR.

Používáte nějakou formu bankovnictví v mobilu?

Zdroj: Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)