TOPlist

Nova Launcher obdržel aktualizaci. Přidává tmavý režim pro Google Discover a další novinky

nova launcher novinky verze 6.1.6

Podpora tmavého režimu se postupně rozšiřuje napříč různými aplikacemi a s příchodem Androidu Q se dočkáme rovnou i systému v tmavých barvách. Tento týden jeden z nejoblíbenějších launcherů Nova, začíná podporovat tmavý režim pro Google Discover. Není to ale jediná novinka, která se objevila v nové aktualizaci v6.1.6.

Nova Launcher obdržel několik nových funkcí

Největší novinkou v této verzi je podpora tmavého režimu pro Google Discover (dříve známý jako Google Now nebo Google Feed). Jedná se o vysunovací lištu s články a informacemi, kterou můžete znát z Google zařízení. Kromě samotného launcheru Nova, tak můžete mít v tmavé barvě i tento panel. Pořád nicméně platí to, že pro spuštění Google Discovery musíte mít minimálně Android 8 Oreo a dodatečnou aplikaci Nova Google Companion.

nova_launcher_google_discover_dark

Další novinkou je podpora číselných teček. Zjednodušeně řečeno se přidává číslo k ikoně aplikací na domovské obrazovce a v menu. Podle čísla poznáte kolik máte nepřečtených oznámení u dané aplikace. Funguje to podobně jako s doplňkem TeslaUnread. Rozdíl je v tom, že se využívá nová API Androidu a díky tomu má být funkce spolehlivější.

nova launcher nova funkce

Dále si vývojáři připravili tlačítko zpět při odstranění položek z domovské obrazovky. Poslední novinkou je možnost vybrání toho, aby se tapeta zobrazovala i v oblasti kolem výřezu, když je notifikační lišta schovaná. Samozřejmě se dostalo i na opravy chyb a optimalizace. Zde ale vývojáři nic nespecifikovali.

Nova Launcher
Nova Launcher

Jak se vám líbí nové funkce u Nova Launcheru? Používáte Google Discover?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)