Fotky Google prošly velkou změnou designu. Podívejte se na výsledek

nová aplikace Google Fotky

Google před pár hodinami vypustil do světa novou verzi aplikace Fotky, která patří celosvětově mezi nejoblíbenější nástroje amerického giganta. Změny v ní se týkají převážně přeházených prvků a jiného designu, dočkali jsme se ale i pár nových či změněných funkcí. O chystaných krocích vývojářů jsme vás poprvé informovali již v únoru, teď na většinu očekávaných změn došlo oficiálně. Včetně odstranění klasického “hamburger” menu z levého horního rohu. Celkem radikální změny jsou podtrženy také úplně novým logem. To má nadále podobu pestrobarevného větrníku, který má ovšem nyní zaoblené listy. Z designového hlediska je navíc “plochý”. Pojďme se podívat, co tedy nová aplikace Google Fotky nabízí.

Google Fotky kartyAnimace se spustí po kliknutí...

Kromě zmizelého menu je na první pohled vidět hlavně jiná spodní nabídka. Dříve v ní byly položky Fotky, Alba, Pro vás a Sdílení. Nyní se tam nacházejí tlačítka Fotky, Hledat a Knihovna. První karta, které zůstalo i jméno, je na první pohled téměř nezměněná. Má ovšem větší náhledy fotek, menší mezery mezi nimi a také se v náhledech přehrávají videa. Jinak klasicky ukazuje poslední pořízené materiály a Vzpomínky. Ty jsou vylepšené o nový algoritmus pro nabízení zajímavého obsahu z historie a mají i nový nástroj pro vytváření koláží.

nové logo Google FotkyAnimace se spustí po kliknutí...

Nejzajímavější položkou druhé karty a dost možná i celé aplikace od jejího zprovoznění je rozhodně nová mapa. V ní je možné procházet snímky podle místa pořízení a je to super. Konečně dávají geolokační údaje u snímků pořádný smysl a dá se s nimi v nativní aplikaci od Googlu hezky pohrát.

nová aplikace Google Fotky mapaAnimace se spustí po kliknutí...

Na třetí kartu se přemístily některé položky z původního menu, což dává smysl. Jsou zde Alba, Oblíbené, Archiv i Koš. Dostupná má být (včetně Evropy) také služba pro tisk fotek. Ta zatím fungovala (a teď podle všeho moc nefunguje) jen v USA. Nová aplikace Google Fotky by se měla všem ukázat zhruba do týdne.

Google Photos
Google Photos

Líbí se vám nová podoba aplikace Google Fotky?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)