Sony oznamuje důležité novinky pro Playstation 5. Změn se dočká i Android aplikace

nová aplikace pro ps

Nová konzole Playstation 5 se dočkala poměrně významné aktualizace a změny se odehrají také v Android a iOS aplikaci. Aktualizace v sobě zahrnuje několik nových funkcí včetně očekávané možnosti přenášet si data ze hry na USB disk. Hry si z něj sice nezahrajete, ale pokud máte pomalejší internet a nechce se vám tituly stahovat pokaždé, když si je budete chtít zahrát, můžete si je na své úložiště archivovat a následně do konzole zase přesunout.

Nová aktualizace pro Playstation 5

Výše zmiňovaná funkce je dostupná na konzolích Playstation 4 a Playstation 4 Pro už poměrně dlouho. Hry pro tuto generaci konzolí si můžete zahrát z externího disku i na Playstation 5. Nové tituly určené pro PS5 si však nenačtete. Klíčový rozdíl je tedy v tom, že Sony alespoň umožňuje archivaci nativních PS5 her. Další důležitou novinkou je sdílení her napříč generacemi obou konzolí. Pokud má tedy váš kamarád PS4 a vy PS5, můžete se spojit a hrát společně jeden titul. Navíc s ním můžete také sdílet vaší obrazovku.

PlayStation App
PlayStation App

Další vylepšení se týkají intuitivnějšího rozhraní. Nově můžete snadno přepínat mezi vašimi přáteli a partou nebo můžete rychle vypnout chat ve hře či upravit hlasitost ostatních hráčů. Pokud nechcete zaznamenávat každou trofej, můžete si nastavit, že se screeny či videa z her zaznamenají pouze u nějaké významnější trofeje. Sony také oznámilo změny v Playstation App pro Android a iOS. Nově se budeme moci připojit k relaci pro více hráčů na Playstation 5 přímo z aplikace, spravovat úložiště nebo lépe třídit a filtrovat vámi zakoupené hry v Playstation Store.

Jak často hrajete na svém Playstationu?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)