Bude Nothing Phone (2) špičkový fotomobil? Podívejte se jak umí fotit

Nothing Phone (2) fotomobil

Představení očekávaného smartphonu Nothing Phone (2) je již za rohem. Zatímco jsme se postupně dočkali oficiálního odhalení některých více i méně podstatných detailů, nyní se na veřejnost dostávají první snímky z primárního fotoaparátu dosud nepředstavené novinky. Navíc se nejedná jen o marketingovým týmem pečlivě připravené snímky, nýbrž i o fotografie z produkce nezávislých novinářů. Bude Nothing Phone (2) špičkový fotomobil?

Jak  bude Nothing Phone (2) fotit?

Nutno podotknout, že první Nothing Phone si v oblasti fotografování odnesl spíše rozporuplné reakce. Byť se nejednalo o vyloženě špatný fotomobil, čekalo se od něj v této oblasti víc. Stejně jako předchůdce však novinka nabídne také „jen“ dva fotoaparáty na zádech, přičemž ten primární má nabídnout 50MPx rozlišení a optickou stabilizaci. Jako první se pak můžeme podívat na snímky, které sdílel Carl Pei, tedy zakladatel značky Nothing. Jak sám upozorňuje snímky pochází ze smartphonu s beta softwarem a nebyly nijak upraveny ani při jejich pořízení nebyly použity žádné filtry.

Carl Pei pak pobídl také testery zmíněného smartphonu, aby sdíleli snímky, které jeho pomocí zachytí. Další fotografie pocházejí z „hledáčku“ testera, který je sdílel na Twitteru. Také v tomto případě se jedná o snímky z telefonu s nefinálním softwarem a bez jakýchkoli dodatečných úprav. Přinejmenším fotografie s domem pak vypadá, že by mohla pocházet ne z primárního, ale ultraširokoúhlého fotoaparátu.

Další ukázky fotografických schopností Nothing Phone (2) ukazují fotografie pořízené redaktory serveru 9to5google.com – opět za stejných podmínek jako v případě předešlých ukázek. Hodnocení kvality snímků zatím necháme na vás, nicméně už teď si troufáme tvrdit, že druhá generace Nothing Phone zaznamená citelný kvalitativní posun v oblasti fotoaparátu, mezi současnou fotograficou elitu se však pravděpodobně neprobojuje.

Jak se líbí fotografie pořízené smartphonem Nothing Phone (2) vám?

Zdroje: PhoneArena.com, 9to5google.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)