Nolan opět šokuje svět! Oppenheimer brzy dorazí do kin, uvidíme v něm atomový výbuch bez použití efektů

nolan oppenheimer
  • Nolan pošle letos do kin další film
  • Oppenheimer vypráví příběh o otci atomové bomby
  • Jedná se o první “nolanovku” od roku 2020

Režisér Christopher Nolan známý díky snímkům jako Dokonalý trik, Počátek, Interstellar či Batman (s Christianem Balem) nám už brzy naservíruje další zajímavé dílo. Dle názvu Oppenheimer mohou ti, kteří se o historii alespoň trochu zajímají usoudit, o čem nový počin bude. Nyní na něj vyšel tříminutový trailer, do kin zamíří už 21. července.

Hlavní postavenou není nikdo jiný než J. Robert Oppenheimer, americký fyzik, který se podílel na projektu Manhattan a řídil vývoj první jaderné zbraně. Často bývá mimochodem označován jako “otec atomové bomby” a ztvárňuje ho Cillian Murphy, který se Nolanovi osvědčil právě třeba v Počátku nebo Dunkerku. Celý film sleduje příběh nejen vývoje této atomové zbraně, ale také Oppenheimera, který se rozhodl i přes riziko, že zničí svět stisknout tlačítko a bombu odpálit.

Oppenheimer (2023) CZ HD trailer #ChristopherNolan

Oppenheimer (2023) CZ HD trailer #ChristopherNolan

Kromě Murphyho se ve filmu objeví například Matt Damon, Emily Blunt, Robert Downey Jr. či Rami Malek. Oppenheimer byl natočen v kombinaci 65mm formátu IMAX a 65mm velkoformátu, což by mohlo filmu dodat jedinečnou atmosféru, a je založen na knize American Prometheus od Kai Birda.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Který film máte od Nolana nejraději?

Zdroj: YouTube

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)