Nokii se podařilo prosadit zákaz prodeje HTC One mini ve Velké Británii

nokiapatented

Patentové války jsou v dnešní době na denním pořádku. Kromě velmi známého sporu, který se rozhořel mezi Applem a Samsungem, se do hry vložila také finská společnost Nokia. Ta žalovala tchajwanskéno výrobce HTC za porušování některých patentů ve Velké Británii. Nyní byl vyřčen závěrečný rozsudek – co z toho plyne?

Nokia-vs-HTC

Nokia žalovala HTC za porušování patentů týkajících se použitých mikročipů v modelech HTC One, HTC One Mini a HTC One Max. I přes to, že se jedná o velmi malou součástku, byl dnes vyřknut rozsudek, který dal za pravdu Nokii a zakázal prodej zařízení porušující tento patent na území VB. V platnost však vstoupil pouze pro model HTC One mini, pro ostatní dva modely byl odložen z důvodu finančního stavu společnosti. Rozsudek pro tuto chvíli platí pouze pro Velkou Británii, není však zaručeno, že se časem nerozšíří i o další evropské země.

good-guy-caveman

Výrobci by mohli konečně zanechat podobných nesmyslných patentových válek, na které nakonec doplatí zákazník  vyšší prodejní cenou či nedostupností zařízení na místním trhu. Pro tento případ bychom mohli použít název velmi známého filmu: „Tonoucí se stébla chytá“.

Těšíte se na podobné spory i v České republice?

Zdroj: Bloomberg

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)