XR21 Limited Edition je první Nokia s podporu 5G vyrobená v Evropě

nokia limitovaná edice xr21
  • Nokia spustila v Evropě novou výrobní linku
  • Při této příležitosti ukázala limitku telefonu XR21
  • K dispozici bude jen 50 kusů

Letos v květnu představila firma HMD Global odolný telefon Nokia XR21, který nabízí všemožné certifikace, ale i poměrně schopný hardware. Nyní při příležitosti oslav otevření nové evropské výrobní linky, konkrétně v Maďarsku, ukázala limitovanou edici, která bude k dispozici ve velmi omezeném počtu 50 kusů. Zároveň jde o vůbec první telefony, které jsou na této lince vyrobeny.

Odolnost hraje u telefonu Nokia XR21 hlavní roli. Přichází s certifikací MIL-STD-810H a nabízí nejvyšší stupeň ochrany IP69K. Zahanbit se nenechá ani 6,49palcovým IPS displejem s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Pod kapotou tiká čipset Qualcomm Snapdragon 695 s podporou 5G v kombinaci s 6 GB RAM a 128GB úložištěm. Systémem je pak Android 12, výrobce však zaručil při uvedení minimálně tři hlavní aktualizace a čtyři roky bezpečnostních záplat. Výdrž obstarává 4800mAh baterie s podporou 33W nabíjení, fotoaparáty zastupuje 64Mpx hlavní snímač a 8Mpx ultraširoký senzor.

nokia xr21

Každý telefon Nokia XR21 Limited Edition disponuje vlastním sériovým číslem a je k dispozici v exkluzivní barevné variantě Frosted Platinum, zájemci mohou počítat také se speciálním balením. Cena je stanovena na 699 eur, tedy něco lehce přes 17 tisíc.

Meet the new Nokia XR21 Limited Edition – 1/50 🔥

Meet the new Nokia XR21 Limited Edition - 1/50  🔥

Líbí se vám nová limitovaná edice XR21?

Zdroj: GSMArena, Nokia

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)