Sázka na nostalgii a značku Nokia se vyplatila: Za dva roky bylo prodáno 70 milionů telefonů

nokia mobily prodej hmd global nostalgie

Už to jsou dva roky, co se objevila společnost HMD Global, která si dala za cíl obnovit značku Nokia a prodávat opět Nokia mobily poté, co to finské společnosti nevyšlo s Windows Phone telefony. Po restartu značky, se nejprve se objevily hloupé telefony Nokia a poté se v lednu 2017 dostalo i na první chytrý telefon Nokia 6. Od té doby už jsme mohli vidět velké množství telefonů. HMD Global se daří,  v Evropě už jsou mezi pěti nejprodávanějšími výrobci telefonů. Za dva roky bylo prodáno celkem 70 milionů telefonů.

Nokia mobily jsou stále žádané. A to hlavně ty levnější

Před několika dny jsme se dočkali nového telefonu Nokia 8.1. Na stejné akci se zástupci HMD Global rozpovídali i o tom, jak se společnosti daří. Největším úspěchem je pro ně to, že za dva roky dokázala společnost prodat 70 milionů telefonů. Zajímavé je to, že cca 56 milionů telefonů bylo prodáno mužům, kteří jsou starší než 35 let a již předtím znali nebo používali Nokia mobily. Právě sázka na nostalgii se ukázala jako správná.

aktualizace android 9 pie nokia hmd global

HMD Global také prozradilo, že je překvapil zájem o levnější telefony, které zcela převálcovaly vlajkové modely. I když to může být způsobeno i tím, že Nokia 8 a Nokia 8 Sirocco (koupit za 14 990 Kč) nebyly zase tak povedené telefony. Vzhledem k úspěchům levnějších telefonů se chce společnost do budoucna soustředit hlavně na cenový segment 300 až 400 eur, tedy střední třídu kolem 10 tisíc Kč. Plánuje také oslovit mladé lidi, a to například ty v oblasti esportu. To by mohlo znamenat například herní telefon Nokia.

Vlastníte Nokia telefon, jak jste s ním spokojeni?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)