Nové Nokia telefony nemají notifikační diodu na přední straně. Přesunula se do tlačítka

nokia má notifikační diodu v tlačítku

Společnost HMD Global, která se stará o výrobu Nokia telefonů, si nechala v roce 2018 zapsat několik patentů. Jeden z těch zajímavějších se týkal notifikační diody v zapínacím tlačítku. U dvou nedávno představených telefonů Nokia 3.2 a Nokia 4.2 můžeme notifikační diodu v zapínacím tlačítku už vidět.

Notifikační diodu v tlačítku už měla před lety i Nokia N8

Fanoušci značky Nokia si určitě vzpomenou na Nokia N8, což byl ve své době jeden z nejlepších Symbian telefonů na trhu. Telefon měl umístěné tlačítko na přední straně a zajímavé na něm bylo to, že kolem se nacházela notifikační dioda. Nebyl to však jediný telefon s touto technologií.

nokia notifikační dioda v tlačítku

V nově představených i budoucích Nokia telefonech tuto funkci uvidíme opět. V tomto případě už však v rámu telefonu, kde jsou standardně tlačítka umístěné. Výše se můžete podívat, jak to vypadá. Vidět můžeme, že LED je kolem tlačítka, stejně jako u starších Nokia telefonů. První telefony s touto technologií jsou Nokia 3.2 a Nokia 4.2.

notifikacni dioda nokia telefon

Co říkáte na notifikační diodu v tlačítku? Je to podle vás dobrý nápad?

Zdroj: nokiamob.net

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)