TOPlist

Nokia má nový tablet a 3 „retro“ mobily. Jeden má v sobě sluchátka

Nokia T10 5710 XpressAudio 2660 Flip 8210 4G

Společnost HMD Global, aktuální výrobce zařízení značky Nokia, představila hned tři nové telefony a jeden tablet nesoucí toto jméno. A je to skutečně pestrá směsice několika stylů, které dávají vzpomenout na „retro“ podobu mobilních zařízení. Osmipalcový tablet Nokia T10 s rozlišením 1280 x 800 px má v sobě procesor Tiger T606, baterii s kapacitou 5250 mAh a bude dostupný ve variantách 3/32 a 4/64 GB. Běží v něm Android 12, který má zajištěn dva přechody na novou verzi a tři roky záplat.

Nokia 8210 4G oslavuje starou klasiku původně prodávanou od roku 1999. V moderní podobě má zaujmout nejen nezapomenutelným designem či charakteristickou odolností, ale i podporou 4G, funkcí VoLTE, velkým 2,8″ displejem a intuitivním uživatelským rozhraním. Samozřejmostí je prý opět vynikající výdrž baterie. Nokia 2660 Flip má zaujmout kromě praktického otevírání velkým displejem, kompatibilitou s naslouchátky, královskou výdrží na jedno nabití a velkými tlačítky, která si oblíbí zejména starší lidé. Nabídne také vyhrazené nouzové tlačítko.

Velkou specialitou je model Nokia 5710 XpressAudio. Navazuje na oblíbenou Nokii 5310 a přitom ve svém těle ukrývá bezdrátové pecky. Jejich specifikace bohužel nejsou zatím známé. Ke koupi mobilu mají lákat také odnímatelná baterie s kapacitou 1450 mAh nebo speciální tlačítka pro ovládání zvuku. Displej má úhlopříčku 2,4 palce. U všech oznámených novinek budou barevné varianty a ceny pro český trh ještě doplněny.

Která Nokia novinka vás zaujala nejvíc?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)