Zklame Nokia s Androidem své fandy příliš konzervativním vzhledem?

nokia_s_androidem_ico

Již nějakou dobu kolují informace o tom, že někdejší dominantní výrobce mobilních telefonů Nokia pracuje na třech smartphonech s Androidem. Podle posledních zpráv by se mělo dokonce jednat o systém v poslední verzi Android 7.0 Nougat. První Nokia s Androidem by přitom měla spatřit světlo světa koncem tohoto nebo počátkem příštího roku.

Nejmenovaný zdroj prozradil serveru NokiaPowerUser.com, jak by měla vypadat chystaná vlajková loď této značky. Design má vycházet z modelu Nokia C1, o kterém se mluvilo již více než před rokem. Tělo má být vyrobeno z eloxovaného hliníku s několika plastovými prvky v rozích pro lepší příjem signálu. Tato idea vychází z Nokie 925, která se inspirovala u posledních iPhonů. Z hlediska hardware má nová Nokia přijít s procesorem Qualcomm Snapdragon 820 a OLED displejem s rozlišením QHD.

Zklame Nokia s Androidem své fanoušky? Zklame Nokia s Androidem své fanoušky?

Zklame Nokia s Androidem své fanoušky?

Pokud by byl tento design opravdu potvrzen, znamenal by pro mnohé příznivce této značky zklamání. Přeci jen Nokia má ve své historii celou řadu neokoukaných a často až absurdních modelů, které vybočovaly z řady. I v případě chytrých telefonů s operačním systémem Windows dokázal výrobce připravit natolik jedinečný design, že Nokii pozná i průměrně znalý laik. Nokia s Androidem, vycházející z konceptu C1, však působí poměrně usedlým a konzervativním dojmem. Hodně podobné modely (včetně víceméně podobných barevných variant) nabízí celá řada výrobců, včetně Applu a HTC či třeba Oppo.

V prosinci 2015 skončila Microsoftu exkluzivní práva na používání značky Nokia pro chytré telefony. Ještě rok však běží ochranná lhůta, což v praxi znamená, že nový telefon s tímto označením se nemůže objevit dříve než v prosinci 2016. Telefony značky Nokia sice budou navrhovány ve Finsku, výrobcem však bude společnost HMD Global, která s Nokií podepsala strategickou dohodu. Podle dokumentu má tato firma výhradní právo vyrábět telefony a tablety renomované a kultovní značky v průběhu příštích deseti let.

Zdroje: nokiapoweruser.comnokiapoweruser.comdroider.ru.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)