Menu

Speciální kamera a projekt Nokia OZO končí. Propouští se 310 zaměstnanců

Dva roky zpátky představila finská společnost 360 stupňovou kameru Nokia OZO. Jenže se nejednalo o moc úspěšný projekt. Dnes se oznámilo, že se OZO přestává vyvíjet, o práci zároveň přijde 310 zaměstnanců ve Finsku, USA i Velké Británii.

Za koncem Nokia OZO stojí pomalý VR trh

Podle společnosti Nokia je problém v tom, že trh s virtuální realitou nastupuje hodně pomalu. V podstatě až tohle léto se začal trh s VR headsety jako je Oculus Rift nebo HTC Vive hýbat, a to kvůli velkým slevovým akcím, kdy se nejprve zlevnil Oculus a poté i Vive. Nokia tak tímto krokem opouští svět virtuální reality.

Místo toho se budou zaměřovat na licencování patentů a digitální produkty určené pro zdravotnictví. Nokia telefony má na starost společnost HMD Global a samotná Nokia už má velmi malé slovo v tom, co se za telefony vyrobí. Zpátky ale ke kameře OZO, ta byla určena pro profesionální segment, cena byla nejprve 60 tisíc dolarů. Poté se postupně snižovala až na 45 tisíc dolarů. Zároveň s ukončením vývoje byl propuštěn i tým, který stojí za touto kamerou. Celkově už tak bude mít Nokia méně jak 1000 zaměstnanců.

Sledujete videa ve virtuální realitě? Pokud ne, tak z jakého důvodu?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Vlastimil91

Vlastimil91 0

10.10.2017 13:19

Tak ono kdo by to koupil za tu cenu tady :D

RSS (komentáře k článku)