“Nokia brand” končí, novým názvem je Microsoft Lumia

Nokia Lumia 920

Microsoft se odhodlal k dalšímu kroku na cestě k převzetí části Nokie. Nějakou dobu se o tom mluvilo, nyní je to oficiální, počítačová společnost “přebranduje” své telefony. Název Nokia se již nadále nebude používat, novým označením je Microsoft Lumia. Změna by se nejdřív měla projevit ve Francii. Stránky Nokie na sociálních sítích změní název jako první, ostatní země budou následovat.

Nokia Lumia 1320 2

Rozhodnutí Microsoftu zbavit se Nokia brandu neznamená, že finská společnost navždy zmizí v propadlišti dějin. Další divize Nokie totiž stále svobodně existují a zabývají se především tvorbou mapových podkladů a síťové infrastruktury. HERE navigace a maps jsou dostupné i pro telefony s Androidem.

nokia microsoft lumia

Otázkou zůstává, jak budou budoucí Microsoft Lumia telefony vypadat. Z přední strany logicky zmizí značka Nokia, ale není jisté zda nový vlastník použije název Microsoft Lumia nebo pouze kratší – Lumia. Jisté je, že budoucí vánoční kampaně budou pracovat s novým názvem.

Zdroj: TheVerge.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)