Nokia chce za pár dní představit něco, co byste asi nečekali

Nokia tablet 2021

Značka Nokia už rozhodně není to, co dříve bývala. Ještě jako hrdý finský výrobce dominovala trhu s mobily, který ale časem zválcovaly iPhony a telefony s Androidem, načež Nokia skončila v náručí společnosti HMD Global. Od tohoto strmého pádu se v oblasti chytré elektroniky událo ještě několik dalších věcí, mezi které patří i obrovský boom tabletů a jejich následný odchod do ústraní za smartphony se stále většími obrazovkami. K překvapení mnohých fanoušků technologií se ale přesně tyto dva světy brzy potkají. Nokia Mobile hodlá za pár dní ukázat tablet.

Podle pozvánky k této události dojde 6. října a jestli nejde o vtip, půjde o vůbec první Nokia tablet vyrobený pod novou mateřskou společností. A teprve druhý pod touto značkou obecně. Přiložená grafika naznačuje, že novinka během čtyř let „vyrostla“ z telefonu 3310. Ptáte se, co výrobce motivuje k takovému kroku? Dost možná půjde o pragmatický experiment. Podle posledních statistických analýz je totiž tablet opět celkem žádané zboží. V průběhu letošního roku zájem o ně poprvé po dlouhých letech vzrostl.

Jaký jste naposledy kupovali tablet?

Zdroj: Nokia Mobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)