TOPlist

Nokia chce za pár dní představit něco, co byste asi nečekali

Nokia tablet 2021

Značka Nokia už rozhodně není to, co dříve bývala. Ještě jako hrdý finský výrobce dominovala trhu s mobily, který ale časem zválcovaly iPhony a telefony s Androidem, načež Nokia skončila v náručí společnosti HMD Global. Od tohoto strmého pádu se v oblasti chytré elektroniky událo ještě několik dalších věcí, mezi které patří i obrovský boom tabletů a jejich následný odchod do ústraní za smartphony se stále většími obrazovkami. K překvapení mnohých fanoušků technologií se ale přesně tyto dva světy brzy potkají. Nokia Mobile hodlá za pár dní ukázat tablet.

Podle pozvánky k této události dojde 6. října a jestli nejde o vtip, půjde o vůbec první Nokia tablet vyrobený pod novou mateřskou společností. A teprve druhý pod touto značkou obecně. Přiložená grafika naznačuje, že novinka během čtyř let „vyrostla“ z telefonu 3310. Ptáte se, co výrobce motivuje k takovému kroku? Dost možná půjde o pragmatický experiment. Podle posledních statistických analýz je totiž tablet opět celkem žádané zboží. V průběhu letošního roku zájem o ně poprvé po dlouhých letech vzrostl.

Jaký jste naposledy kupovali tablet?

Zdroj: Nokia Mobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)