Mapy a navigace Nokia Here přicházejí na Android. Zatím jen pro zařízení Samsung

nokia_here_ico

Společnost Nokia oznámila, že uživatelé zařízení řady Samsung Galaxy budou již brzy moci stahovat jejich navigační aplikaci Nokia Here. Pro ostatní bude tento software k dispozici koncem tohoto roku, nicméně na konkrétní dotaz bylo redaktorům serveru TechCrunch odpovězeno, že není žádný konkrétní termín. Uvolnění Here pro zařízení Galaxy je rozšířením dohody Nokie se Samsungem, týkající se zařízení s operačním systémem Tizen. Nokia svou službu poskytuje také Amazonu a Jolla – finskému startupu, pracujícímu na operačním systému.

Mapy a navigace Nokia Here přicházejí na Android Mapy a navigace Nokia Here přicházejí na Android

Nokia Here se hodlá stát dalším konkurentem Map Google, které v některých směrech překonává. Jednou z největších výhod je fungování v režimu offline, tedy bez nutnosti přístupu k Internetu a nezbytného ukládání mapových podkladů k offline použití. Uživatelé si budou moci jednoduše a zdarma stáhnout celou zemi nebo oblast a mapy pak budou k dispozici i v místech bez mobilního připojení nebo v roamingu.

Zatímco výhodou Map Google je “pohled z ulice” Street View a komplexní globální pokrytí, Nokia Here nabídne mapy pro 200 zemí s navigačními pokyny pro sto států a informacemi o dopravě ve 40 zemích světa. Aplikace navíc bude umět spolupracovat s chytrými hodinkami Samsung Gear S – konkrétně bude možné do hodinek poslat polohu cíle a nechat se navigovat bez nutnosti použít telefon.

Nové aplikace přichází pro Samsung ve klíčovém okamžiku, kdy se stále více snaží odlišit od konkurence a nabídnout služby, které jsou jedinečné pouze pro jeho zařízení.

Mapy Nokia Here budou dostupné skrze Obchod Google Play, jakmile budou v prodeji hodinky Gear S. Předpokládáme, že se tak stane v následujících týdnech.

Zdroje: Android Authority, Nokia.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)