Nokia uvolnila svou navigaci HERE exkluzivně pro zařízení Samsung

nokia_here_ico2

Společnost Nokia včera uvolnila betaverzi své mapové aplikace a navigace HERE do repozitáře Samsung Galaxy Apps, odkud si ji mohou stáhnout majitelé zařízení Samsung Galaxy. Obě společnosti uzavřely smlouvu s cílem poskytnout uživatelům Samsungů mapovou službu zdarma. V případě zájmu můžete stahovat přes následující odkaz.

Nokia uvolnila svou navigaci HERE exkluzivně pro zařízení Samsung Nokia uvolnila svou navigaci HERE exkluzivně pro zařízení Samsung

Aplikace je k dispozici pouze pro podporované smartphony Samsung a proti Mapám Google nabízí jednu zásadní výhodu, kterou je možnost stažení map do zařízení a jejich následné používání v režimu offline. Navigaci je tak možné použít i v zahraničí nebo jiných místech bez dostupného internetového připojení. Ostatně podívejte se na srovnání obou aplikací na následujícím videu.

Offline maps on Android: comparing HERE and Google Maps

Offline maps on Android: comparing HERE and Google Maps

Oficiální popisek v Samsung Galaxy Apps říká: “HERE je aplikace, kterou budete používat pro cesty po městě. Naše rychlé a přesné mapy pracují offline — není vyžadováno datové připojení. Pouze si stáhněte mapy své země nebo státu do telefonu a jste připraveni vyrazit: naskočte do auta, cestujte vlakem nebo se jen procházejte s pomocí navigace až do svého cíle.”

Pro jistotu připomínáme, že i tato verze je stále ve stádiu beta testování, takže lze očekávat možné problémy. Zatímco jeden z českých uživatelů je s fungováním na telefonu Galaxy S4 spokojen, další se stejným mobilem napsal do komentářů: “bohužel vůbec nejdou spustit. Po spuštění aplikace hlásí, že se zastavila.”

Aplikaci je možné instalovat na zařízení Samsung s minimálně 1 GB operační paměti a Androidem 4.1 Jelly Bean nebo vyšším, přičemž instalační balíček verze 1.0 beta je velký 36,82 MB. Nokia také potvrdila, že připravuje aplikace HERE pro iOS a další zařízení s operačním systémem Android, které by měly být dostupné koncem roku.

SvětAndroida otestoval navigaci Nokia HERE na redakčním Samsungu Galaxy S3 s alternativní ROMkou CyanogenMod, tedy bez nainstalovaných Samsung Apps. Jak testování dopadlo, si můžete přečíst v podrobné recenzi Navigace Nokia HERE (beta) v praktickém testu. Příjemným překvapením byla především kompletní lokalizace do češtiny, včetně české hlasové navigace.

Zdroje: Android Central, Phone Arena, Nokia Power User, Ubergizmo, The Next Web, Engadget, blog HERE.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)