Nokia uvolnila svou navigaci HERE exkluzivně pro zařízení Samsung

nokia_here_ico2

Společnost Nokia včera uvolnila betaverzi své mapové aplikace a navigace HERE do repozitáře Samsung Galaxy Apps, odkud si ji mohou stáhnout majitelé zařízení Samsung Galaxy. Obě společnosti uzavřely smlouvu s cílem poskytnout uživatelům Samsungů mapovou službu zdarma. V případě zájmu můžete stahovat přes následující odkaz.

Nokia uvolnila svou navigaci HERE exkluzivně pro zařízení Samsung Nokia uvolnila svou navigaci HERE exkluzivně pro zařízení Samsung

Aplikace je k dispozici pouze pro podporované smartphony Samsung a proti Mapám Google nabízí jednu zásadní výhodu, kterou je možnost stažení map do zařízení a jejich následné používání v režimu offline. Navigaci je tak možné použít i v zahraničí nebo jiných místech bez dostupného internetového připojení. Ostatně podívejte se na srovnání obou aplikací na následujícím videu.

Offline maps on Android: comparing HERE and Google Maps

Offline maps on Android: comparing HERE and Google Maps

Oficiální popisek v Samsung Galaxy Apps říká: “HERE je aplikace, kterou budete používat pro cesty po městě. Naše rychlé a přesné mapy pracují offline — není vyžadováno datové připojení. Pouze si stáhněte mapy své země nebo státu do telefonu a jste připraveni vyrazit: naskočte do auta, cestujte vlakem nebo se jen procházejte s pomocí navigace až do svého cíle.”

Zapínání/vypínání vrstev Zapínání/vypínání vrstev

Satelitní snímky Satelitní snímky

Informace o provozu Informace o provozu

Pro jistotu připomínáme, že i tato verze je stále ve stádiu beta testování, takže lze očekávat možné problémy. Zatímco jeden z českých uživatelů je s fungováním na telefonu Galaxy S4 spokojen, další se stejným mobilem napsal do komentářů: “bohužel vůbec nejdou spustit. Po spuštění aplikace hlásí, že se zastavila.”

Navržená trasa Navržená trasa

Itinerář cesty Itinerář cesty

Navigace Navigace

Aplikaci je možné instalovat na zařízení Samsung s minimálně 1 GB operační paměti a Androidem 4.1 Jelly Bean nebo vyšším, přičemž instalační balíček verze 1.0 beta je velký 36,82 MB. Nokia také potvrdila, že připravuje aplikace HERE pro iOS a další zařízení s operačním systémem Android, které by měly být dostupné koncem roku.

Režim navigace Režim navigace

Režim navigace Režim navigace

Režim navigace Režim navigace

SvětAndroida otestoval navigaci Nokia HERE na redakčním Samsungu Galaxy S3 s alternativní ROMkou CyanogenMod, tedy bez nainstalovaných Samsung Apps. Jak testování dopadlo, si můžete přečíst v podrobné recenzi Navigace Nokia HERE (beta) v praktickém testu. Příjemným překvapením byla především kompletní lokalizace do češtiny, včetně české hlasové navigace.

Zdroje: Android Central, Phone Arena, Nokia Power User, Ubergizmo, The Next Web, Engadget, blog HERE.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)