TOPlist

Další Nokia bude prý až na podzim, ale s nejlepším čipsetem na světě

Nokia 9.2 zdržení

Pamatujete na dobu, kdy Nokia (potažmo HMD Global) představila pořádný vlajkový telefon? Ne? Nedivíme se, dneska už je těžké takové období najít. Možná se to ale brzy změní, protože má prý firma v rukávu celkem velkou věc. Na Twitteru se k chystanému telefonu Nokia 9.2 objevila zpráva, která je napůl dobrá a špatná. Tou špatnou částí (na první pohled) je, že se vydání telefonu posouvá až na podzim oproti plánovanému druhému kvartálu 2020. Tou dobrou je ovšem to, že se firma údajně rozhodla do přístroje nainstalovat aktuálně nejvýkonnější mobilní čipset světa Snapdragon 865. Zdržení před vydáním telefonu Nokia 9.2 může nakonec znamenat, že se vlažně očekávaný telefon může rázem stát opravdu skvělou vlajkovou lodí.

Příběh tohoto smartphonu je jako na houpačce. Nejprve bylo ještě na rok 2019 slíbeno představení telefonu s označením Nokia 9.1, který měl mít starší čipset Snapdragon 855 nebo 855 Plus. Pak se termín posunul na avizovaný druhý kvartál roku 2020. Nakonec to tedy bude asi až letošní podzim v kombinaci s avizovaným moderním čipsetem. A také novým jménem, jelikož se hovoří o přístroji Nokia 9.2. Vypadá to, že společnost prostě jednu desetinnou číslici přeskočí. Každopádně se po minulých zkušenostech, kdy byla kritizována za vydání Nokia 9 s poměrně starým Snapdragon 845, asi firma rozhodla takovou mezeru mezi datem výroby telefonu a čipsetu nenechávat. A mohlo by se jí to vyplatit. Zdržení z těchto důvodů by mohlo pro telefon Nokia 9.2 znamenat mnohem větší šancí zaujmout.

Zajímáte se ještě o telefony Nokia?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)