Do několika levných Nokia telefonů se chystá Android 12. Je mezi nimi i ten váš?

nokia android 12

Společnost Nokia představila v prosinci roku 2020 levný telefon Nokia 5.4. Jde o základní model s 6,43″ IPS panelem a Snapdragonem 662. Téměř okamžitě po jeho představení se majitelé dočkali aktualizace na Android 11 a nyní díky benchmarku Geekbench víme, že se do telefonu chystá i Android 12.

Nokia 5.4 dostane Android 12

HMD Global nyní testuje hned několik telefonů na Androidu 12. Kromě Nokie 5.4 se mohou těšit také uživatelé mobilů Nokia X10, Nokia G50 či levnějších Nokia 2.4 a Nokia 3.4. Firma se u aktualizace soustředí především na to, aby telefony běžely co nejplynuleji a zároveň přinesly veškeré vymoženosti nejnovějšího operačního systému od Googlu.

Nokia 5.4 Android 12 geekbench

Tento konkrétní kus si v Geekbench vysloužil skóre 309 bodů na jedno jádro a 1 331 bodů u vícejádrového testu. Výkon na jedno jádro zůstal tedy přibližně stejný, ovšem lze pozorovat lehký nárůst v multijádrovém testu, kde stejné zařízení na Androidu 11 získalo pouze 1 253 bodů. V tuto chvíli bohužel nevíme, kdy se HMD Global chystá aktualizaci uvolnit, ale nemělo by to trvat příliš dlouho.

Jak jste spokojeni s Nokia telefony?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek