Menu

Nivea Men Nose: Kryt na telefon, který vám očichá podpaží

Nejspíš jste si již zvykli na to, že funkcí obalu na mobil nemusí nutně být jen a pouze ochrana vašeho přístroje. Jeden obal má vestavěné LED diody pro upozorňování na zmeškané události, díky druhému můžete svůj telefon nabít pomocí bezdrátové nabíječky a třetí vám umožní rychleji psát díky hardwarové klávesnici. Co kdyby vám ale díky speciálnímu krytu telefon řekl, že vážně potřebujete použít deodorant? Podobnou otázku si možná položili ve společnosti Nivea a odpověď na tuto otázku pojmenovali Nivea Men Nose.

nivea-men-nose-2

Ať už to bylo jakkoli, kryt na mobil, který ze všeho nejvíc připomíná opožděný aprílový vtípek, se skutečně stává realitou. V praxi by vše mělo fungovat tak, že si muž přiloží telefon s nasazeným obalem k podpaží a nechá Nivea Men Nose, ať jej “očichá”. Aplikace v telefonu pak uživateli řekne, zda je jeho odér příjemný či nikoli a případně jak moc je potřeba deodorantu akutní. Speciální senzor zachytí pach a o následné vyhodnocení se pak postará speciální algoritmus, který za sebou má již vyhodnocení pachu více než 4 000 mužů.

Nivea Men Nose

Dle tvůrců krytu Nivea Men Nose je lidský nos obecně natolik zvyklý na pach našeho vlastního těla, že nedokáže pořádně cítit ani zápach našeho potu. Muži pak dokonce mají o 40 % méně mozkových neuronů pro vnímání pachů. A aby toho nebylo málo, tak jsou to právě muži, kteří se obecně potí mnohem více.

https://www.youtube.com/watch?v=Ih2X5GUXUGM

Celý projekt krytu Nivea Men Nose se nachází ve stádiu beta testování. Zatím se jej dočkali muži v Belgii, ale v průběhu letošního roku by se měl test rozběhnout po celém světě. Poté půjde kryt do běžného prodeje, a to buď samostatně, nebo jako součást balíčku péče o tělo. Po zahájení volného prodeje má být aplikace Nivea Nose uvolněna jak prostřednictvím Obchodu Play, tak konkurenčního AppStore. Lidem, stojícím za celým nápadem sebevědomí rozhodně neschází a pevně věří, že bude podobná technologie rozpoznávající pachy jednou integrována i do samotného smartphonu.

Co na nápad krytu na mobil rozpoznávající pach podpaží říkáte?

Zdroje: PhoneArena.com, TechTimes.com.

 

Komentáře

faktuzjsemtroll

28.4.2016 9:17

A brzy tu bude senzor na to, abychom vedel zda-li si mame po sr*ni vytrit pr*del…

Mach4

Petr MišákAdministrátor 22

28.4.2016 9:49

To určitě ano, ale ještě mnohem dříve bude senzor, který zjistí zdali jste fakt už troll a pokud ano odřízne vám přístup od internetu a lidí abyste nemohl škodit :)

eperi

z aplikace
28.4.2016 11:10

Nepřijde mi to jako špatný nápad, někdy si člověk vážně “užije”. Ještě by to chtělo dentální senzor ;-)

doubt2doubt

z aplikace
28.4.2016 11:38

Nejvíc dementní mi přišlo, když jsem se nedávno dočetl, že bývalý kandidát na prezidenta USA Jeb Bush má na Apple watch notifikaci, kdy se má napít, aby dodržoval pitný režim, to už lidí musí být fakt dementní, když potřebují, aby jim telefon připomínal kdy se napít.

cardi

28.4.2016 11:47

doubt2doubt: proc jako? kdyz nekdo nema cas atd? ty mas dost tohle vidim v letnich dnech jako dobrou vec..

doubt2doubt

z aplikace
28.4.2016 12:52

Bohatě stačí pít když má člověk žízeň.

Nebo máš snad na telefonu notifikaci určující v kolik hodin se máš jít vykakat a jak veliký obsah hovínka vypustit?

FireMan

z aplikace
28.4.2016 13:34

Chalani Všetci ste ma zabili jedine tak starym ludom s pamätou ako dazdovka :-)

RSS (komentáře k článku)