Nivea Men Nose: Kryt na telefon, který vám očichá podpaží

nivea men nose

Nejspíš jste si již zvykli na to, že funkcí obalu na mobil nemusí nutně být jen a pouze ochrana vašeho přístroje. Jeden obal má vestavěné LED diody pro upozorňování na zmeškané události, díky druhému můžete svůj telefon nabít pomocí bezdrátové nabíječky a třetí vám umožní rychleji psát díky hardwarové klávesnici. Co kdyby vám ale díky speciálnímu krytu telefon řekl, že vážně potřebujete použít deodorant? Podobnou otázku si možná položili ve společnosti Nivea a odpověď na tuto otázku pojmenovali Nivea Men Nose.

nivea-men-nose-2

Ať už to bylo jakkoli, kryt na mobil, který ze všeho nejvíc připomíná opožděný aprílový vtípek, se skutečně stává realitou. V praxi by vše mělo fungovat tak, že si muž přiloží telefon s nasazeným obalem k podpaží a nechá Nivea Men Nose, ať jej “očichá”. Aplikace v telefonu pak uživateli řekne, zda je jeho odér příjemný či nikoli a případně jak moc je potřeba deodorantu akutní. Speciální senzor zachytí pach a o následné vyhodnocení se pak postará speciální algoritmus, který za sebou má již vyhodnocení pachu více než 4 000 mužů.

Nivea Men Nose

Dle tvůrců krytu Nivea Men Nose je lidský nos obecně natolik zvyklý na pach našeho vlastního těla, že nedokáže pořádně cítit ani zápach našeho potu. Muži pak dokonce mají o 40 % méně mozkových neuronů pro vnímání pachů. A aby toho nebylo málo, tak jsou to právě muži, kteří se obecně potí mnohem více.

https://www.youtube.com/watch?v=Ih2X5GUXUGM

Celý projekt krytu Nivea Men Nose se nachází ve stádiu beta testování. Zatím se jej dočkali muži v Belgii, ale v průběhu letošního roku by se měl test rozběhnout po celém světě. Poté půjde kryt do běžného prodeje, a to buď samostatně, nebo jako součást balíčku péče o tělo. Po zahájení volného prodeje má být aplikace Nivea Nose uvolněna jak prostřednictvím Obchodu Play, tak konkurenčního AppStore. Lidem, stojícím za celým nápadem sebevědomí rozhodně neschází a pevně věří, že bude podobná technologie rozpoznávající pachy jednou integrována i do samotného smartphonu.

Co na nápad krytu na mobil rozpoznávající pach podpaží říkáte?

Zdroje: PhoneArena.com, TechTimes.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

pouzdro_ico

Deset nejlepších pouzder pro Nexus 5

Články Karel Kilián Karel Kilián
3 min. uložit na později

Komentáře (7)