TOPlist

Nintendo Switch 2 dostane více RAM než Xbox, nebude chybět podpora DLSS

nintendo switch oled
  • Nintendo Switch 2 je podle všeho v pokročilé fázi vývoje
  • Konzole by měla nabídnout 12 GB RAM a podporu DLSS 
  • Hovoří se také o ray-tracingu 

Nové zprávy a úniky informací kolem Nintendo Switch 2 neustále přicházejí a my jsme samozřejmě zvědaví, co všechno bude nová generace konzole nabízet. Nyní jsme se konečně dozvěděli první informace, je tedy minimálně vysoce pravděpodobné, že je konzole skutečně ve vývoji a v dohledné době bychom se ji mohli dočkat.

Podle nedávného úniku bude Nintendo Switch 2 disponovat 12 GB RAM, což by bylo  významným zlepšením oproti původnímu modelu se 4 GB RAM. Jen tak pro srovnání – Xbox Series S má jen 10 GB RAM, zatímco PS5 a Xbox Series X mají 16 GB RAM.

Jednou z nejdůležitějších informací je, že Nintendo Switch 2 bude pravděpodobně podporovat Nvidia DLSS 3.1. Přítomnost této technologie by se u Switche přímo nabízela. Hovoří se také o ray-tracingu. Kombinace těchto technologií by mohla graficky vylepšit nejen tituly třetích stran, ale také kultovní hry jako Zelda a Mario.

Nintendo Switch – OLED Model – Announcement Trailer

Nintendo Switch - OLED Model - Announcement Trailer

Bohužel jsme se nedozvěděli žádné další informace, takže například nad displejem a výdrží baterie visí otazník. Sám bych ale čekal, že Nintendo přijde s Full HD displejem, docela pravděpodobné je také zachování OLED panelu, ale je klidně možné, že si jej japonská firma schová do nějaké pozdější revize. Pravděpodobnost oficiálního představení ještě letos je poměrně nízká, leakeři se shodují na roce 2024.

Jak se těšíte na druhou generaci Nintenda Switch?

Zdroj: notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)