Nexus 6P má potíže: Samovolné praskání displeje i zadního skla?

nexus 6P praskání

První reakce na Nexus 6P jsou vesměs přívětivé a snad kromě ceny se zdálo, že toho moc vytknout nelze. Uživatelé ale teprve po pár dnech používání čelí neočekávanému problému. Několik majitelů si stěžovalo, že jim bez jakéhokoli špatného zacházení popraskalo sklo chránící fotoaparát, blesk a laserový autofocus. Je taková situace vůbec možná?

Nexus 6P a kovová konstrukce zřejmě nejdou dohromady

Stížnosti směrem ke Googlu o praskajících sklech se na sociálních sítích kupí a všechny mají stejný scénář – samovolné prasknutí zadního skla u modelu Nexus 6P. Všichni deklarují šetrné zacházení a vylučují pády, sklo zkrátka vzdalo službu samo. Google zatím zákazníky přeposílá ke společnosti Huawei, který Nexus 6P zkonstruoval.

Praskání skla by mohla mít na vině celokovová konstrukce, která je náchylnější k vnějším vlivům a rozpíná se nebo smršťuje společně s teplotou. Jeden uživatel se dokonce pochlubil i fotografií prasklého předního panelu, který se měl objevit při letu letadlem.

Pokud se opravdu prokáže, že je tento problém výsledkem chyby ve výrobě, vztahuje se na prasklé sklo záruka – přesvědčit prodejce o původu rozbitého sklíčka však zřejmě jednoduché nebude.

nexus 6P huawei
Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek