Nexus 6 vs. iPhone 6 – porovnání kvality fotografií

Nexus 6 vs iPhone 6

Mobilní telefony v dnešní době již dávno nejsou pouze od telefonování a psaní textových zpráv. Uživatelé dnes kladou stále větší a větší nároky například na kvalitu zpracování, displeje a hlavně také fotoaparátu. V tomto krátkém článku se podíváme právě na kvalitu fotoaparátu u mobilních telefonů Apple iPhone 6 a Nexus 6. Zajímá vás, který z nich fotí lépe? Pojďme se na to krátce podívat.

iPhone camera

Nexus 6 – specifikace

 • displej: 5,96″, AMOLED, rozlišení 1440 x 2560 pixelů, jemnost 493 PPI
 • procesor: Qualcomm Snapdragon 805, čtyřjádrový, frekvence 2,7 GHz
 • GPU: Adreno 420
 • paměť: 3GB RAM, 32/64GB vnitřní úložiště
 • fotoaparát: 13 MPx, optická stabilizace, HDR, video ve 4K, přední 2 MPx
 • baterie: 3220 mAh
 • OS: Android 5.0.1
 • rozměry: 159,3 x 83 x 10,1 mm
 • hmotnost: 184 gramů

Nexus 6 (3)

Apple iPhone 6 – specifikace

 • displej: 4,7palcový IPS displej, který má rozlišení 750 x 1334 pixelů (326 ppi)
 • procesor: dvoujádrový procesor, taktovaný na frekvenci 1,4 GHz
 • GPU: PowerVR GX6450 (quad-core graphics)
 • RAM: 1 GB
 • vnitřní úložiště: 16/64/128 GB
 • fotoaparát: 8MPx na zadní straně (1.5µ pixels, ƒ/2.2 aperture), 1,2MPx kamerka na přední straně (ƒ/2.2 aperture)
 • baterie: 1810 mAh
 • OS: iOS 8.1.2
 • rozměry: 138,1 x 67 x 6,9 mm
 • hmotnost: 129 g

iPhone 6

Fotoporovnání – dobré světelné podmínky

V následujícím testu vám ukážeme porovnání fotografií z mobilního telefonu iPhone 6 (vlevo) a Nexus 6 (vpravo) za dobrých světelných podmínek.

Foto iPhone 1

Jelikož se jedná o jedny z nejlepších mobilních telefonů na dnešním trhu, tak je výsledek u první dvojice fotografií velmi podobný. Ostrost i detaily jsou na dobré úrovni, mobilní telefon iPhone 6 však disponuje mírně žlutým nádechem a Nexus 6 má tak barvy přirozenější. Při bližším pohledu si také můžete všimnout, že Nexus má na snímku více detailů, což je dáno větším rozlišením.

Foto iPhone 2

Při fotografování pohybujících se objektů se u telefonu Nexus 6 vyskytne velmi rozmazaný snímek. To se u telefonu iPhone 6 stává pouze minimálně.

Foto iPhone 3

Na snímku zamrzlého rybníku si můžete všimnout, že iPhone opět oproti Nexusu 6 disponuje mírně žlutým nádechem. Ostrost a detaily jsou na vynikající úrovni u obou telefonů.

Foto iPhone 4

Při porovnání makro fotografií si můžete všimnout mírně přesvětleného snímku pořízeného telefonem Nexus 6. Mobilní telefon iPhone 6 má zcela jistě lepší podání barev. Ostrost i detaily jsou na dobré úrovni u obou snímků.

Foto iPhone 5

U druhé dvojice makro fotografií můžeme pozorovat podobný průběh, jako u předchozího porovnání. Snímek z Nexusu 6 je opět mírně přesvětlený a disponuje mírně žlutým nádechem, což ve výsledku vypadá nepřirozeně. I přes menší rozlišení fotoaparátu si můžete všimnout více detailů na snímku z telefonu iPhone 6.

Foto iPhone 6

HDR fotografie jsou na obou telefonech velmi podobné – ostrost je dobrá a detaily také. Na iPhonu 6 si však můžete všimnout mírně žlutého nádechu, na Nexusu 6 zase mírně fialového nádechu. Realita tak bude někde mezi těmito snímky.

Foto iPhone 7

Na fotografii pořízené iPhonem 6 si můžete všimnout přesvětlené oblasti na pravé straně a naopak velmi tmavého středu. Nexus 6 tento rozdíl vyřešil velmi dobře. Co se týče barevného podání, tak v tomto případě zcela jistě vyhrává Nexus 6, který odpovídá realitě o mnoho více.

Foto iPhone 8

Výše ukázané snímky jsou z hlediska detailů i ostrosti velmi podobné, iPhone 6 však opět disponuje mírně žlutým nádechem, Nexus 6 poté mírně fialovým.

Fotoporovnání – špatné světelné podmínky

V následujícím testu vám ukážeme porovnání fotografií z mobilního telefonu iPhone 6 (vlevo) a Nexus 6 (vpravo) za špatných světelných podmínek.

Foto iPhone 9

Oba dva mobilní telefony mají tendenci noční snímky mírně přeexponovat, což má za následek lepší viditelnost detailů. Nexus 6 v tomto případě zašel ještě dále než iPhone 6. To má za následek nejen lépe viditelnou oblohu, ale také mnoho chyb, jako například odlesky v objektivu a podobně. Tento problém u fotografií pořízených iPhonem 6 nenaleznete.

Foto iPhone 10

Na výše ukázaných snímcích si můžete opět všimnout, že iPhone 6 disponuje žlutým nádechem, Nexus 6 poté fialovým. Fotografie, která odpovídá realitě, bude ležet někde mezi těmito snímky. Nexus 6 má v porovnání s iPhonem také o mnoho vyšší šum.

Foto iPhone 11

Fotografování s bleskem je velmi podobné na obou telefonech. Ostrost i detaily jsou na dobré úrovni.

Foto iPhone 12

I u posledního porovnání jsou fotografie velmi podobné. U Nexusu 6 si při bližším pohledu můžete všimnout o něco vyššího šumu.

Verdikt

Oba dva mobilní telefony si v našem testu vedly velmi dobře. Mobilní telefon iPhone 6 vyhrál zejména při pořizování makro fotografií, které měly lepší barevné podání a detaily. Podobně tomu bylo také u pořizování snímků pohybujících se objektů, které měl Nexus 6 velmi často tendenci rozmazávat.

Nexus 6 naopak vede v barevném podání krajiny a pokud se nejedná o makro fotografie, tak i v některých případech v detailech.

Co se týče nočních fotografií, tak je výsledek velmi podobný. Oba dva telefony mají tendenci snímek mírně přeexponovat, což má za následek viditelnost více detailů. Nexus 6 jde v tomto případě ještě dále a občas se tak na snímku vyskytne vada v podobě odlesků. Na některých snímcích si také můžete všimnout, že iPhone 6 disponuje mírně žlutým nádechem a Nexus 6 naopak mírně fialovým. Realistická fotografie bude ležet někde mezi těmito dvěma snímky. Mobilní telefon Nexus 6 při nočních fotografiích zvolil také vyšší hladinu ISO, což vede k vyššímu šumu.

Oba dva mobilní telefony jsou naprostou špičkou ve svém oboru, hodnocení některých fotografií je však subjektivní záležitostí. Proto nám dejte vědět do komentářů, který mobilní telefon u vás vyhrál.

Který mobilní telefon u vás vyhrál? Nexus 6, nebo iPhone 6?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)