Nevíte, kam dnes zajít na oběd? Zkuste LUNCHTIME.CZ

lunchtime_cz_ikona

Chodíte na obědy do restaurace? Pak jste patrně zažili situaci, kdy jste až po donesení jídelního lístku zjistili, že ten den není v nabídce nic, co by vám chutnalo. Co teď? Zvednout se odejít? Nebo si objednat z menu, a riskovat, že se nevejdete do vyhrazené půlhodiny? Jde to i jednodušeji: stačí si do telefonu stáhnout aplikaci LUNCHTIME.CZ!

Co program LUNCHTIME.CZ umí?

Po spuštění se aplikace pokusí zjistit vaši polohu. K tomu využije jak GPS, tak i zaměření skrze bezdrátové sítě a BTSky operátora. Jestliže se nepodaří získat přesnou pozici podle satelitů, zobrazí přibližnou polohu, a zeptá se, zda chcete čekat na zachycení dostatečného signálu GPS, nebo jestli nalezená pozice odpovídá realitě.

Po spuštění se aplikace pokusí zjistit vaši polohu.

Po spuštění se aplikace pokusí zjistit vaši polohu.

Ať už je vaše poloha určena přesně, nebo přibližně, dostanete se do seznamu restaurací, seřazeného od nejbližších podniků po ty vzdálenější. Seznam má dvě záložky – na první Restaurace se zobrazují názvy, vzdálenosti v metrech a loga okolních podniků. Implicitně se načítají restaurace v okruhu jednoho kilometru, můžete si ale nechat zobrazit i odlehlejší.

Seznam restaurací, seřazený od nejbližších podniků po ty vzdálenější.

Seznam restaurací, seřazený od nejbližších podniků po ty vzdálenější.

Po tapnutí na konkrétní podnik se dostanete k podrobnostem, kde se dočtete:

 • přesnou adresu,
 • typ podniku (bar/jídelna/restaurace/fast food/pizzerie/kavárna/vinárna/…)
 • stručné představení,
 • kontakty (včetně možnosti rovnou z aplikace zatelefonovat, poslat e-mail, či otevřít webové stránky),
 • otevírací dobu v průběhu týdne s vyznačeným aktuálním dnem,
 • typ kuchyně,
 • jaká piva jsou v nabídce,
 • jaké jsou podávány značky kávy,
 • vlastnosti podniku (parkování/bezbariérový přístup/klimatizace/dětský koutek/salónek/nekuřácká/tankové pivo/voda z vodovodu/Wi-Fi/…),
 • menu pro aktuální den (od kolika do kolika hodin je nabízeno, jaká jídla a za jaké ceny).

Restaurace, které vám vyhovují, si můžete přidat mezi oblíbené – k tomu slouží hvězdička v pravém horním rohu, případně [Menu]-Přidat mezi oblíbené – a následně lze filtrovat a zobrazovat jen ty, kam rádi chodíte.

Kam dnes na oběd?

Ideálním průvodcem, který vám pomůže předejít nepříjemnému překvapení, je záložka Denní menu. Zde jsou opět všechny podniky v okolí seřazené podle vzdálenosti, na rozdíl od předchozího pohledu je ale hned na první pohled viditelná nabídka každého podniku pro daný den. Informace jsou denně aktualizované, takže by na ně mělo být spolehnutí. Snadno tak zjistíte, kam zajít na boloňské špagety, francouzské brambory, nebo kde se zakousnete do znojemské hovězí pečeně. V základním přehledu se dozvíte název podniku, dobu výdeje denních menu, vzdálenost, a ceny každého jídla. U podniků se stálým denním menu je zobrazována i tato nabídka.

Aktuální denní nabídka okolních podniků.

Aktuální denní nabídka okolních podniků.

Kromě toho jsou k vidění také akční nabídky, takže vám neunikne, pokud například v nedaleké pizzerii nabízejí 2+1 pizzu zdarma. A to se vyplatí! :)

Po tapnutí na název podniku se dostanete k dalším podrobnostem, které jsme si ukázali výše.

Vyhledávání

Vyhledávat lze přes ikonku lupy, situovanou v levém horním rohu obrazovky.

Hledat můžete:

 • podle názvu restaurace,
 • podle aktuální polohy či ve vybraném městě,
 • podle typu restaurace (bar/fast food/gourmet restaurant/hotel/jídelna/kavárna/pizzerie/restaurace/rozvoz/vinárna),
 • podle vlastností restaurace (bezbariérová/bezlepková/bio/catering/dětský koutek/DIA/extra salónek/fair trade/grill bar/klimatizace/koktejly/letní zahrádka/nekuřácká část/nekuřácký podnik/parking/pivo z tanku/pořádání akcí/projektor/rezervace/rozvoz jídel/točená Kofola/TV/voda z vodovodu/vstup se psy/Wi-Fi).
Není problém vyhledat podnik, který bude naprosto odpovídat vašim představám a požadavkům.

Není problém vyhledat podnik, který bude naprosto odpovídat vašim představám a požadavkům.

Podmínky je možné kombinovat, takže není problém vyhledat podnik, který bude naprosto odpovídat vašim představám a požadavkům. Pokud se tedy například chcete najíst v restauraci pro nekuřáky, kde točí pivo z tanku, můžete odložit potomka do dětského koutku a během posezení surfovat po Internetu přes bezdrátové připojení, LUNCHTIME.CZ vám takový podnik najde. Škoda, že jako jednu z podmínek pro hledání nejde zadat typ kuchyně, nebo ještě lépe preferované značky piva. Malou náplastí budiž skutečnost, že tyto údaje najdete alespoň dodatečně v informacích o dané restauraci.

Další možnosti

Pod tlačítkem [Menu] je k dispozici následující doplňující nabídka:

 • Mapa – zobrazí okolní restaurace v mapových podkladech, tapnutím na ikonku si můžete zobrazit detaily a nechat se navigovat autem či pěšky.
 • Aktualizovat polohu – spustí opětovnou detekci aktuální polohy.
 • Hledat – je již výše popsané vyhledávání restaurací,
 • Další – mazání cache a zobrazení informací o aplikaci.
Okolní restaurace v mapových podkladech.

Okolní restaurace v mapových podkladech.

Náměty na vylepšení

Aplikace je, to musíme uznat, nejen užitečná, ale také dobře provedená. Kromě zmíněného detailnějšího vyhledávání bychom ocenili:

 • možnost přidat respektive navrhnout na přidání podnik, který v nabídce není,
 • hodnocení podniků, třeba i podle více parametrů, které by viděli ostatní uživatelé,
 • možnost zadat fixní polohu, nebo uživatelsky definovatelná místa – pokud například vyhledáváme každý den z práce, není nutné pokaždé zjišťovat pozici GPSkou a/nebo ze sítí,
 • bylo by dobré, kdyby aplikace neměla potřebu zjišťovat polohu při každém přepnutí z jedné záložky na druhou,
 • zobrazování denní nabídky i pro další dny (alespoň pro podniky, které poskytují data s předstihem),
 • přidání dalších funkcí z mateřského webu www.lunchtime.cz (aktuality, snídaně, …).

Resumé

Ať už pracujete na jednom místě a navštěvujete tak jen několik okolních restaurací, nebo naopak cestujete po celé republice, a chcete vědět, kde se dobře a levně najíte, aplikace LUNCHTIME.CZ by rozhodně neměla chybět ve vašem telefonu! Pokud chodíte v práci na obědy do restaurací, pak ji určitě využijete každý den, ale stejně tak ji oceníte i tehdy, patříte-li spíše mezi příležitostné návštěvníky stravovacích podniků.

O kvalitě a užitečnosti vypovídá také více než deset tisíc stažení a průměrné hodnocení 4,4 z maximálních 5 možných.

Jestliže nemáte telefon s Androidem (což je, pochopitelně, sama o sobě velká chyba ;)), nevěšte hlavu! LUNCHTIME.CZ je k dispozici také pro iPhone, Badu a na webu (včetně mobilní verze).

91G5kwfy32fWQmHhZksQHhnn3ac1nHwYSvSRV19lJB9ilfypBlkBWJFTebZcqoaJMwQ=w124
LUNCHTIME.CZ
Lukáš Petrák
Verze 0.1.1 (3. 7. 2011)
Velikost 568 kB
2.1+


Zdarma

Za tip na tuto aplikaci děkujeme čtenáři Lukášovi, který ji doporučil v diskuzi pod článkem Aktualizace Foursquare přináší jídelní lístky.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)