TOPlist

Network Monitor Mini: Utněte žrouty dat hned v počátku

Network Monitor Mini-zrouti dat

Mobilní data počítá většina z nás, měsíční příděly českých operátorů totiž moc štědré nejsou. Dnes si představíme aplikaci Network Monitor Mini, která nám elegantním způsobem dává vědět o tom, zda nějaká aplikace nespotřebovává příliš mnoho dat.

Network Monitor Mini: Vytížení sítě v reálném čase

Aplikací, které ve stavové liště zobrazují vytížení sítě, existuje celá řada. A někdy to umí dokonce samotný Android. V notifikační liště však tento údaj zabírá poměrně dost místa a nezbývá tedy prostor pro jiná důležitá sdělení. Aplikace Network Monitor Mini na to jde ale jinak a informace o vytížení sítě zobrazí přímo do částí aplikací. A to podle našeho nastavení.

Network Monitor Mini-nahled

Důležité je správné nastavení

Aplikace Network Monitor Mini běží již po prvním nastavení zcela samočinně a zobrazuje nám na displeji údaje o tom, jak rychle zrovna telefon data stahuje či odesílá. To může skvěle posloužit k tomu, abychom měli přehled, jak je která aplikace v reálném čase náročná na internetové připojení. Nebo minimálně budeme vědět, že se něco stahuje na pozadí, a nezjistíme to až SMS zprávou o tom, že máme vyčerpaný FUP.

Jako první tedy zavítejme do nastavení, kde se dají definovat všemožné prvky této aplikace. Jelikož jsou údaje zobrazeny formou textu, hodí se jej trochu upravit. Na výběr máme změnu polohy, barvy, velikosti, fontu i prefixu. Je rovněž na nás, zda chceme data zobrazovat v jednotkách Kb/s či KB/s. A nebo je úplně skrýt. Dle našich zkušenosti se hodí nápis udělat co nejmenší, aby nevadil při běžném používání telefonu, ale stále šel přečíst, když je potřeba. Většina nastavení lze zvládnout i ve verzi zdarma, některé pokročilejší volby však zpřístupní až nákup verze Pro, která vyjde na 20 Kč.

Údaje o síti a serverech

Druhou možností, jak využít aplikaci Network Monitor Mini, je získání detailnějších informací o síťovém připojení. V notifikační liště může být permanentně umístěna informace o tom, k jaké síti jste nyní připojení, jakou máte IP adresu a o jaké připojení se jedná. Stejně tak se lze v nastavení aplikace proklikat do nabídky Statistics, která vám zobrazí informace o serverech a aplikacích, které se zrovna domáhají přístupu na internet. Krásně tak lze sledovat, jak moc jsou některé aplikace náročné na internetové připojení v čase.

Šikovný pomocník pro základní analýzu sítě

Pokud chcete provést detailní analýzu síťového provozu, Network Monitor Mini nejspíše není pro vás. Jeho výhodou je totiž šikovné zobrazení zatížení sítě v reálném čase, které při správném nastavení nepřekáží, ale je naopak vždy po ruce. Ihned zjistíte, že váš telefon stahuje či odesílá velké množství dat a můžete díky tomu zjistit, která aplikace za tím stojí. Základní verze je zdarma, a tak ji neškodí alespoň vyzkoušet.

Network Monitor Mini
Network Monitor Mini

Zaujala vás aplikace Network Monitor Mini? Používáte nějakou podobnou?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)