Český Netflix možná dorazí tento týden, které tituly již jsou v češtině?

český netflix titulka

Začátkem minulého týdne jsme vás informovali o možném brzkém příchodu českého Netflixu. Od začátku tohoto týdne se pak čile spekuluje o tom, že bychom se jej nakonec mohli dočkat možná ještě dřív než, si představovali i ti největší optimisté. Tyto spekulace pak nově přiživují i stránky aplikací Netflix v Obchodě Play a nový obsah v podobě českých filmů.

Screenshoty s českou lokalizací v Obchodě Play

Zatímco ve zmíněném článku ze začátku týdne jsme vám přinesli screenshoty z testovací verze do češtiny lokalizované aplikace Netflix, nyní se můžeme podívat již na oficiální snímky obrazovky zmíněné aplikace. Vděčíme za to aktualizovanému popisu aplikací v Obchodě Play pro ČR. Čeština se na snímcích objevila nejen u aplikace pro mobily a tablety ale u aplikace pro Android TV.

Čeština by se tedy měla stát po Maďarštině, která dorazila před pár dny, další – již 25. – jazykovou mutací streamovacího giganta. Jak upozorňuje Facebooková stránka Netflix CZ + SK Fans, právě v Maďarsku se dočkali oficiálního spuštění “svého” Netflixu dva dny po aktualizaci popisu v Obchodě Play. I to patří k indíciím, které naznačují, že český Netflix bude pravděpodobně spuštěn ve čtvrtek 10. nebo pátek 11. října. Hlavním konkurentem Netflixu pak bude zejména HBO GO, které možná nenabízí tolik obsahu jako Netflix, co se ale lokalizace do češtiny týče, je na tom velmi dobře.

Které tituly na Netflixu již nabízejí českou lokalizaci?

Dalším dílem skládačky je pak stále rostoucí seznam titulů s českou lokalizací ať už v podobě titulků nebo dabingu. K těm se nově přidalo i několik původem českých titulů. Jmenovitě tak na Netflixu nově naleznete například oblíbenou pohádku Anděl Páně 2, komedie Gympl a Vejška, romantické filmy Cesta z Města a Cesta do Lesa či cestopisný dokument Trabantem až na konec světa. Pokud si chcete ověřit, které tituly na Netflixu nabídnou české titulky či dabing, otevřete si v prohlížeči následující adresu. Na té si po přihlášení stačí vybrat jazyk a požadovanou formu lokalizace.

Používáte již Netflix nebo mu dáte šanci po spuštění jeho české verze?

 

Zdroj: Netflix CZ + SK Fans

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)