Český Netflix pomalu klepe na dveře, na co se můžeme těšit?

český netflix

Netflix nejspíš není třeba nikomu představovat. Tento gigant a dalo by se říct jeden z průkopníků v oblasti streamingu video obsahu je v ČR oficiálně dostupný již nějakou dobu, nicméně obsahu v češtině zatím není zdaleka tolik, kolik by si někteří z nás přáli. Zrovna tak jsme se ještě nedočkali ani české jazykové mutace prostředí. Jak se ale zdá, obě tyto nevýhody pro značnou část českého obyvatelstva budou zřejmě odstraněny a již velmi brzy dorazí český Netflix.

Český Netflix sebou přinese nejen přeložené rozhraní

Díky informacím a screenshotům zveřejněným na neoficiální Facebookové stránce CZ/SK fanoušků Netflixu víme, že Netflix již aktivně testuje své rozhraní kompletně přeložené do češtiny. To je zatím stále v betě a tak se zde stále ještě mísí čeština s angličtinou, pokud ale můžeme ze screensotů soudit, je finální verze překladu již velmi blízko. Společně s českou jazykovou motací Netflixu bychom se pak měli dočkat i česky hovořící podpory.

Jak si můžete ze screenshotů všimnout, jednotlivé tituly nedostanou jen české popisky. Dojde také na překlad samotných názvů jednotlivých titulů. U některých má být překlad prakticky doslovný. Například u připravovaného seriálu Witcher alias Zaklínač to z našeho pohledu není problém. Nicméně seriál Stranger Things je tak dobře zakořeněn pod původním názvem, že si jeho překladem jako “Podivné věci” nejsme úplně jistí. Dle Netflix CZ + SK Fans by se mělo dostat ale i na, řekněme, nápadité překlady. Z filmu Tall Girl se tak stane Čára a Falling Inn Love se bude překládat jako “Penzion osamělých srdcí”. Spolu s českými překlady názvů se pak u seriálů musíme připravit na nové zkratky označující daný díl. Ze vcelku zažitého značení, kdy je například 5. díl 2. série označen jako S02E05 se tak stane Ř02Č05 nebo Ř02E05 (Netflix zřejmě testuje obě tyto varianty).

Netflix již nyní obsahuje velké množství obsahu s českými titulky, nicméně vzhledem k rozsáhlosti této “internetové videopůjčovny” toho zbývá ještě mnoho k přeložení. Americký internetový gigant si toho je dobře vědom a tak již od začátku tohoto roku intenzivně nabírá české překladatele, kteří na lokalizacích pracují. Spolu se spuštěním českého Netflixu bychom se tak měli dočkat masivního navýšení obsahu s českými titulky. Na své si však mají přijít i příznivci českého dabingu, který na Netflixu zatím není příliš rozšířený. V neposlední řadě by pak do knihovny Netflixu měla přibýt i řada filmů z českých luhů a hájů. Oficiální datum spuštění českého Netflixu není zatím známo, dle dostupných informací je však již opravdu blízko.

Využíváte předplatné u některé streamovací služby?

Zdroj: FB Netflix CZ + SK Fans

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)