Máte Netflix? Zamířil na něj vynikající seriál Bratrstvo neohrožených, na ČSFD má 94 %

bratrstvo neohrožených netflix
  • Na Netflix zamířil vynikající seriál Bratrstvo neohrožených
  • Jde o minisérii vyprávějící příběh střelecké roty, která se podílela na několika klíčových událostech
  • Na ČSFD má hodnocení 94 % a jde o druhý nejlépe hodnocený seriál

Předplácíte si Netflix a zároveň začínáte být přejedení průměrných snímků s hromadou efektů bez hluboké myšlenky? Pak je zde jeden seriál, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. Řeč je o Bratrstvu neohrožených, válečném mistrovském dílu, které vás pohltí nejen svými skutečnými příběhy a historickou přesností, ale také jedinečnou atmosférou.

Bratrstvo neohrožených nabízí docela komplexní pohled na Druhou světovou válku skrze oči několika amerických vojáků. Nejedná se o pouhé oslavení hrdinství, ale o realistický pohled na válečnou zkušenost, která zahrnuje vše od strachu po odvahu až po sebeobětování. Série čítající celkem 10 epizod začíná v Georgii v roce 1942 a vypráví o úspěších střelecké roty, která se později zúčastní osudového dnu „D“, ale také ofenzivy v Rýně či útoku v Bastogne. V roce 1945 navíc pomáhala s dobytím Orlího hnízda.

Bratrstvo neohrožených – Band of Brothers – trailer – StanleyS TrailerS

Bratrstvo neohrožených - Band of Brothers - trailer - StanleyS TrailerS

Scénář, režie i kamera jsou na velmi vysoké úrovni, vše podtrhují přesné detaily. I když se o historii a válku nezajímáte, vsadím boty, že vás předloha Stephena Ambrose chytne hned od prvního dílu, kde mimochodem předvádí vynikající výkon David Schwimmer, kterého můžete znát jako Rosse ze seriálu Přátelé.

Netflix
Netflix

Troufám si říct, že jde o seriál, který vyobrazuje válku vůbec nejvěrněji ze všech a pokud jste ho ještě neviděli, měli byste to co nejdříve napravit. Po seriálu Černobyl jde na ČSFD s 94 % o druhý nejlépe hodnocený seriál všech dob. Mimochodem – pokud nemáte Netflix, můžete se na Bratrstvo neohrožených podívat i na HBO Max.

Jak se vám líbil seriál Bratrstvo neohrožených?

Zdroj: ČSFD, Netflix, IMDb

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)