TOPlist

Oficiálně: Jak Netflix posuzuje sdílení účtu mimo domácnost?

Netflix sdílení účtu mimo domácnost nápověda systém pravidla

V posledních měsících je ve spojitosti s populární streamovací platformou Netlix na stole nejen téma finančních problémů a škrtání rozpočtů na produkci, ale také související snaha dotáhnout do konce již několikrát avizované sdílení účtů mimo jednu domácnost a podobné porušování pravidel. Pár týdnů nazpět se řešilo, že služba rozšiřuje program dodatečných poplatků za přístup k jednomu účtu. To se zatím globálně nestalo, nicméně nyní už oficiálně víme, jak chce Netflix uživatele, domácnosti a zařízení ověřovat třeba v ČR.

Přímo v nápovědě oblíbené služby se již objevilo několik vysvětlení, jak bude probíhat kontrola sledování mimo domácnost a také případné ověření, že uživatel sleduje Netflix oprávněně. „Pokud se k vašemu účtu přihlásí zařízení mimo vaši domácnost nebo váš účet pravidelně používá, můžeme vás požádat o jeho ověření, aby na něm bylo možné Netflix přehrát, nebo vás můžeme požádat o přepnutí domácnosti Netflix. Chceme si potvrdit, že zařízení, které používá tenhle účet, bylo schválené,“ stojí v nápovědě.

Netflix
Netflix

Ověření bude spočívat v zadání čtyřmístného kódu z SMS či e-mailu maximálně do 15 minut od odeslání a Netflix upozorňuje, že kontrola se může pravidelně opakovat. Týká se to nejen přidávání dalších zařízení v jedné domácnosti, ale také cestování se známým zařízením mimo domov. „Pokud se účet Netflix používá na zařízení, které není spojené s domácností vlastníka primárního účtu, bude třeba zařízení před používáním služby Netflix ověřit,“ podotýkají provozovatelé.

Celý proces je technicky velmi jednoduchý, ale může být také dlouhodobě dost otravný. Záležet bude na přísnosti vytvořeného kontrolního algoritmu. Ten zohledňuje několik aspektů. „Používáme informace, jako jsou IP adresy, ID zařízení a aktivitu na účtu na zařízeních přihlášených k účtu,“ upřesňuje Netflix, na základě jakých skutečností bude výzvu k ověření zobrazovat. Závěrem je potřeba zopakovat, že pokud účet sdílíte s někým mimo svoji společnou domácnost, Netflix vám za to nebude automaticky účtovat žádný poplatek.

S kolika lidmi nyní sdílíte Netflix účet?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)