Netflix už vede boj proti sdílení hesel. Zatím panují zmatky

Netflix sdílení hesel Peru výzkum

Populární (i když podle posledních ohlasů čím dál méně) streamovací služba Netflix už pomalu začala v některých regionech reálně bojovat proti sdílení hesel mezi lidmi v různých domácnostech. Mezi země, kde platforma zkouší dotčené uživatele nalákat ke zřízení dodatečně placeného “podúčtu”, patří například Peru. Právě v tomto jihoamerickém státě byl mezi uživateli zpracován výzkum, jak nová pravidla Netflixu vnímají.

Netflix
Netflix

Několik respondentů úvodem zmínilo, že jim ohledně těchto novinek ani nedorazila žádná notifikace. Takže dál sdílejí jeden účet na více vzdálených místech, aniž by oficiálně věděli, že Netflix si v zemi chce účtovat v přepočtu cca 50 Kč za další dva podúčty. Část uživatelů přiznala, že nová pravidla pro sdílení a předplatné byla ruku v ruce s méně zajímavým obsahem důvodem k tomu, že placení Netflixu úplně ruší.

Našli se také lidé, kteří o nových poplatcích za široké sdílení účtů vědí, ale výzvy ignorují a s využíváním jednoho přihlášení pokračují. Ve výzkumu je dokonce zmínka o zaměstnankyni Netflixu, která byla instruována, že sdílení dál funguje s pomocí aktivačních kódů. Je pochopitelné, proč služba nová pravidla zkouší zavádět, ale v tuto chvíli jejich nejasné vymáhání a propagování způsobuje hodně zmatku.

Jak z tohoto pohledu využíváte Netflix či jinou podobnou službu?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)