Netflix asi nabídne hry i v televizorech. Ovladač bude mobil

Netflix Games hry TV televizory odhalení mobil ovladač

Uběhlo několik měsíců od chvíle, kdy populární streamovací služba Netflix zařadila do své mobilní aplikace první hry, a nabídka titulů různých žánrů zde nadále roste. Jak se zdá, do pár týdnů či měsíců přitom už nemusí jít jen o hry pro telefony, ale také pro velké televizní obrazovky. Pravděpodobně se naplní zvěsti, že Netflix Games vykročí za hranici mobilů a tabletů a bude možné je hrát i v TV aplikaci.

Netflix
Netflix

Vývojář Steve Moser si v kódu aplikace pro iOS všiml zajímavého textu, který výrazně naznačuje, co má služba s hraním dále v plánu. “Hraní na televizoru vyžaduje herní ovladač. Chcete tento telefon používat jako herní ovladač?” stojí ukryto v aplikaci, která se evidentně chystá do budoucna proměňovat mobil na gamepad spojený s televizorem. Hraní her na omezeném výpočetním výkonu televizoru nezní jako recept na nejlepší uživatelský zážitek. Gurman se proto zřejmě přiklání k názoru, že Netflix v určitém okamžiku přejde na cloudové hraní.

Na jednu stranu by šlo ze strany platformy, která stojí na filmech a seriálech, o smělé plány, nicméně současně jí v tomto oboru prořídla konkurence. Před několika týdny přestala oficiálně fungovat služba Google Stadia, jejíž předchozí uživatele by mohl Netflix získat.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Které hry na Netflixu jste už zkoušeli?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)