Nerozbitný displej na obzoru. Pomůže k tomu nová speciální vrstva

Believe Android320

Mnozí z vás jistě znají situaci, kdy vám spadl telefon tak nešťastně, že se vám váš displej telefonu rozhodl trochu provětrat peněženku, protože při pádu spadl a ochranné sklo jednoduše nevydrželo a prasklo. Tyto případy jsou u chytrých telefonů velmi časté a někdy nepomohou ani ochranná pouzdra, která často zakrývají vzhled celého telefonu.

displej rozbitý

Na obzoru se však naskýtá naděje v podobě nerozbitných displejů, respektive skel. Nová skla jsou mnohem tvrdší, ale zároveň ohebnější. V současné době se u smartphonů používá speciální vrstva oxidu cínu a oxidu india (ITO). Tento speciální materiál však poslední dobou cenově roste a přitom efektivita není kdovíjaká.

displej - nová vrstva pro lepší skla

Nový materiál je složen z průhledné vrstvy elektrod, které jsou na polymerovém podkladě a zaručují tak mnohem lepší efektivitu, zpevnění skla a zároveň dodání flexibility. Za tímto objevem stojí vědci z University of Akron. Nový displej se nyní testuje na zmiňované univerzitě a prozatím ani po 1000 ohnutí neztrácí své vlastnosti a bez problémů odolává. Speciální materiál je navíc velmi dobře skladný, což je jen další plus k tomuto objevu. Prozatím je vrstva v testovací fázi a tedy pokud by skla prošla testy, budeme si muset ještě nějaký ten čas počkat, než se začnou aplikovat do telefonů.  Každopádně tento objev dost možná pomůže většině z nás, kterým neustále telefony padají.

Zdroj: phonearena

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)