Menu

Nerozbitný displej na obzoru. Pomůže k tomu nová speciální vrstva

Mnozí z vás jistě znají situaci, kdy vám spadl telefon tak nešťastně, že se vám váš displej telefonu rozhodl trochu provětrat peněženku, protože při pádu spadl a ochranné sklo jednoduše nevydrželo a prasklo. Tyto případy jsou u chytrých telefonů velmi časté a někdy nepomohou ani ochranná pouzdra, která často zakrývají vzhled celého telefonu.

displej rozbitý

Na obzoru se však naskýtá naděje v podobě nerozbitných displejů, respektive skel. Nová skla jsou mnohem tvrdší, ale zároveň ohebnější. V současné době se u smartphonů používá speciální vrstva oxidu cínu a oxidu india (ITO). Tento speciální materiál však poslední dobou cenově roste a přitom efektivita není kdovíjaká.

displej - nová vrstva pro lepší skla

Nový materiál je složen z průhledné vrstvy elektrod, které jsou na polymerovém podkladě a zaručují tak mnohem lepší efektivitu, zpevnění skla a zároveň dodání flexibility. Za tímto objevem stojí vědci z University of Akron. Nový displej se nyní testuje na zmiňované univerzitě a prozatím ani po 1000 ohnutí neztrácí své vlastnosti a bez problémů odolává. Speciální materiál je navíc velmi dobře skladný, což je jen další plus k tomuto objevu. Prozatím je vrstva v testovací fázi a tedy pokud by skla prošla testy, budeme si muset ještě nějaký ten čas počkat, než se začnou aplikovat do telefonů.  Každopádně tento objev dost možná pomůže většině z nás, kterým neustále telefony padají.

Zdroj: phonearena

 

Komentáře

Mannik

Mannik

8.6.2014 17:49

mě ještě nikdy nepraskl display u mobilu, lidé jsou nepořádní, pokud musí display často měnit

Jan Tipmann

Jan Tipmann 0

8.6.2014 17:49

Efthoris – Válíme si šunky na sluníčku ;)

chucky

chucky

8.6.2014 18:18

jsem zvědav, kolik to přitlačí cenu telefonu nahoru…….

Chance

Chance

z aplikace
8.6.2014 19:16

No, už se nemůžu dočkat, zbavil bych se největší noční můry… :-)

Dominik

Dominik

z aplikace
8.6.2014 19:26

poprvé a naposled už se o tom nikdy psát nebude protože právě rozbité sklo na smartech zajišťuje dost velký business právě výrobců telefonu.

Efthoris

z aplikace
8.6.2014 19:31

Co že dnes tak málo článků ? =D

Efthoris

z aplikace
8.6.2014 19:53

Jan Tipmann : úplně vás chápu – v tomhle vedru…. Co jinýho dělat=D

p@p@ t.

z aplikace
8.6.2014 19:56

Ale čím to je, že tuto zprávu jsem četl už včera na MojAndroid.sk? :-O

p@p@ t.

z aplikace
8.6.2014 19:59

A koment jsem napsal o dvě hodiny později :-\

MK

MK

8.6.2014 20:05

Nemyslím si, že by to mělo šanci na úspěch. Výrobci mobilů resp. displejů by byli sami proti sobě. Nebudou se dobrovolně připravovat o velmi výrazný zdroj příjmů. Jejich lobby tohle do distribuce nepustí.

mangekiu

z aplikace
8.6.2014 20:17

je krásné počasí takže se nedivte ze málo článků.

coozle

8.6.2014 22:34

A proč to ještě dělají ze skla? Trivex asi nikomu nic neříká. Sklo je dneska plasty už dávno překonaný materiál.

Mor

z aplikace
8.6.2014 22:57

p@p@t: nebude to tím že máš největší… chobot?

mimar48

z aplikace
9.6.2014 1:11

Ano, řazení komentářů poslední dobou opět zlobí. A když už to bude nějaký ajťák dávat do kupy, mohl by také konečně obrátit chronologické řazení příspěvků, aby bylo stejné u aplikace i na webu. Je to na budku, když dočtu článek ze shora dolů a v diskuzi musím následně nejprve nascrollovat nakonec a jet zase nahoru. Děkuji.
… A jestli se někomu podařilo zatím nerozbít displej, tak ať je rád a já mu tímto srdečně gratuluji, ale ocenil bych, kdyby se zdržel komentářů ohledně nepořádnosti jiných. Stalo se mi za ta léta dvakrát, že při vystupování z auta se mi zachytil mobil za kabel sluchátek, vytrhnul se mi tím z kapsy u vesty a hurá na dlažbu. Nepomohlo ani ochranné pouzdro s fólií a displej šel do kytek. Upozorňuji, že v práci za pouhý jeden den proces vystupování z auta opakuji opravdu hodněkrát a často v pěkném ajfru. Je to nepořádnost?

Berry

Berry

9.6.2014 9:11

Pokud budu chtít vyrobit něco opravdu nerozbitného, tak to rozhodně udělám ze skla. Cha Cha. Tvrdé ale křehké, hmmm.
Co zkusit nějaký plast? Jak píše coozle, např. Trivex?

Zdeněk

Zdeněk

z aplikace
9.6.2014 11:30

Výrobci na tom dost vydělávají. Pochybuji, že změní materiál, tak aby více vydržel. Mě spadla S4 na zem a praskl jen displej. Sklo zůstalo v pořádku a výměna? Výměna me vyšla na 4700 Kč. Takže asi tak :)

eF

eF

9.6.2014 22:57

To neni razeni, to jsou spatne ukladany casy, nebo ukladany spatny casy. Jedinej spravnej cas v tomhle kontextu je ten, co je na databazovym serveru.

RSS (komentáře k článku)