Menu

Nepovedený experiment Googlu: Uživatelům se bez jejich vědomí měnilo nastavení

Většina telefonů má zabudovaný speciální spořič baterie, který se automaticky zapíná, když klesne baterie pod určitou hodnotu. U hodně telefonů si tohle nastavení můžete změnit, ale jak se ukázalo včera v noci, Google to umí také. Majitelé telefonů, které běží na Androidu 9 Pie hromadně hlásili, že se jím z ničeho nic zapíná spořič baterie, i když mají například 90 procent baterie. Celý problém se záhy vysvětlil. Za vše může nepovedený experiment Googlu, který se omylem dostal na veřejnost.

Spořič baterie pří téměř plném nabití? Žádný problém, stačí říct Googlu

Spořiče baterií šetří výdrž tím, že omezují procesy na pozadí a zamezují aplikacím nadměrnému využívání energie telefonu, když je nepoužíváte. Což je samozřejmě užitečná funkce, ale rozhodně není určená k tomu, aby byla zapnutá po celou dobu. Už jen například z toho důvodu, že budete dostávat značně opožděné notifikace u zpráv a emailů. Přesně to se ale včera v noci stalo uživatelům, kteří mají Android 9 Pie.

google pixel sporic baterie automaticke zapnuti experiment googlu

Nejdříve to vypadalo jen na majitele Pixel telefonů, kteří běží na poslední verzi Androidu 9 Pie, jenže stejný problém se vyskytl i u majitelů Nokia 7 Plus a OnePlus 6, kde je k dispozici beta verze. Nejprve se to tak spojovalo s podivným bugem poslední verze Androidu. Všechno je trochu jinak. Za chybu může nepovedený experiment Googlu. Vývojáři interně testovali tuto funkci, omylem ji však zveřejnili na veřejnost a postupně se začala objevovat u uživatelů. Automaticky se nastavilo, že se spořič baterie zapne při 99 procentech.

Samotná chyba je spíše úsměvná. Mnohem záhadnější je to, že Google dokáže jen tak “lusknutím prstu” na dálku změnit nastavení telefonu u uživatelů. A to dokonce u mobilů třetích stran. To je poměrně dost znepokojující. Momentálně o tom společnost mlčí, jakmile ale dodá nové detaily, budeme vás o tomto problému informovat.

Znepokojuje vás, že Google umí jednoduše na dálku změnit nastavení telefonu?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Luki

luki 4

14.9.2018 9:37

Tak konečně vím, co pravděpodobně způsobuje prodlení ve smazání oznámení notifikace v Nova launcheru, přestože zpráva je již přečtena. Na WhatsApp nebo emailu (ne od Googlu ) apod. stále svítí nějaké čisto a zpráva je dávno přečtena.

Pepapa

Josef Dittrych 8

14.9.2018 10:54

Ahoj mám sice zatím Beta verzi androidu 9.0 na OnePlus 6 , ale tuhle funkci mám vypnutou a stejně se baterie o poznání zlepšila oproti 8.1

Jaroslavb66077

1

14.9.2018 11:32

Zdravím,to si snad dělají srandu,aby bez vědomí uživatele,měnili nastavení!!!!!!!!!

Radeg

radeg 34

14.9.2018 12:17

@luki:
Hlavně, že máš jasno a už nehledáš skutečnou chybu.
Je pravda, že někdy se tak hodně uleví.

Kulichoid

kulichoid 140

14.9.2018 13:29

Spíš by mě překvapilo, kdyby to Google neuměl. Co je dnes zdarma? Nic. Ano, Google…ale logicky za nějakou skrytou nechtěnou daň.

RSS (komentáře k článku)