Nejzabezpečenější Android mobil světa prý nese jméno NitroPhone

NitroPhone nejzabezpečenější Android mobil

Kdybyste toužili po opravdu silně zabezpečeném chytrém telefonu, nad kterým máte perfektní kontrolu a který se ani nepokouší někomu prodat vaše data, věděli byste, kam sáhnout? Mezi zavedenými značkami byste vybírali asi jen velmi těžko, aby byly tyto podmínky splněny, a úplnou důvěru byste asi neměli ani k samotným nejpoužívanějším systémům Android a iOS. I přesto existuje telefon, který o sobě sebevědomě tvrdí, že je nejzabezpečenější Android mobil na světě. A jmenuje se NitroPhone.

Vývojáři tohoto přístroje zaručují skutečně absolutní kontrolu nad bezpečností a soukromím. Bez prodloužené ruky firem Google či Apple běží v jejich díle nadstavba GrapheneOS, kterou pochválil dokonce i známý datový “odbojář” Edward Snowden.

Základem bezpečného používání je systém napojený na šifrovací čip Titan M. NitroPhone má také ochranu proti úpravám a nevyžádanému restartu systému (verified boot), umí se automaticky vypínat po zadaném čase a aplikace v něm nemají bez povolení přístup k IMEI, MAC adrese, sériovému číslu SIM karty nebo ID uživatele. Všechny aplikace přitom běží v tzv. sandboxu, kde jsou chráněny proti napadení a případnému rozšíření útočného softwaru mimo ni.

Pokud si říkáte, že na obrázcích přece vidíte Pixel, nemýlíte se a nejde ani o chybu. Hardwarovým základem tohoto mobilu je Google Pixel 4a, na zádech je dokonce známé “G” logo. Přístroj tak má 6 GB RAM, 128GB úložiště, 5.81″ displej s rozlišením 1080 x 2340 pixelů, zadní dual pixel 12,2mpx kameru, procesor Qualcomm Snapdragon 730G a baterii s kapacitou 3 140 mAh. Cena je v přepočtu cca 16 tisíc a NitroPhone si můžete i do ČR objednat přímo z webu výrobce.

Znáte někoho, kdo by po takovém mobilu toužil?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (0)