Nejprodávanější telefony současnosti? Nováček v žebříčku!

ProdejeQ32023
  • Nejprodávanější telefony ve třetím čtvrtletí jsou od společností Apple a Samsung
  • Žebříček proti minulosti nedoznal velkých změn, ale přivítali jsme jednoho nováčka
  • Podle očekávání se ještě neprosadili nejnovější telefony od Apple, jejich čas přijde

Na trhu najdeme desítky výrobců mobilních telefonů, těch skutečně velkých a úspěšných je ale podstatně méně. První trojice ve složení Samsung, Apple a Xiaomi své pozice drží pevně a není pravděpodobné, že by v roce 2024 jejich nadvládu někdo dokázal ohrozit.

Xiaomi Redmi 12C

Kde koupit:

Cena od: 2 290 Kč

Desítka nejprodávanějších telefonů za třetí čtvrtletí letošního roku má nepřekvapivé složení, nadále dominují telefony od společnosti Apple, které jsou doplněny několika telefony od společnosti Samsung. V minulém žebříčku se žádný jiný výrobce neobjevil, tentokráte najdeme v první desítce nováčka!

ProdejeQ32023

Nováčkem v žebříčku je Redmi 12C, které obsadilo devátou pozici. Není to ale velké překvapení, už v minulém čtvrtletí tento telefon skončil na jedenáctém místě a první desítka mu utekla jen těsně. Z první desítky se naopak musel pakovat Samsung Galaxy S23 Ultra a není to pro mě úplně překvapení, v portfoliu Samsungu se stále více prosazují skládací telefony a je možné, že klasické vlajkové lodě lehce ustoupí do pozadí. Navíc se už rychle blíží představení nové řady Galaxy S24!

Nejprodávanější telefony? Ty s jablíčkem…

Na prvních pěti pozicích k žádným změnám nedošlo, telefony na šesté a sedmém místě si pouze prohodily pozice. Už v příštím čtvrtletí by se měla naplno projevit síla novinek od společnosti Apple, v rámci třetího čtvrtletí se prodávaly jen několik týdnů a do žebříčku ještě nepronikly. Už v příštím žebříčku se ale určitě objeví v první desítce a jsem zvědav, které pozice jim budou patři. Apple iPhone 15 Pro se výrobci povedl, na stranu druhou ale telefony neuspěly v Číně, která je jedním z klíčových trhů.

V té souvislosti si dovolím malou poznámku – nikdy nepochopím prodeje telefonů Apple ve třetím čtvrtletí, kdy je na obzoru nová generace s lepšími funkcemi za stejnou cenu. Nákup iPhonů mi dává největší smysl bezprostředně po oficiálním představení, většina lidí ale toto evidentně neřeší a nad zkrátka nákupem nepřemýšlí. Prostě si jdou pro aktuální iPhone a že bude za měsíc nový je netrápí…

Na jakou pozici to dotáhne Galaxy S24?

Zdroj: counterpointresearch

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)