Nejnovější aplikace z Google Play #332: noste poznámky v mobilu

Nejnovější aplikace z Google Play #332: noste poznámky v mobilu

Máme tu 13. pondělí roku 2020 – první po přechodu na letní čas, takže se vás pokusíme probudit další várkou nových aplikací. Dnes to bude bezpečný webový prohlížeč, nová aplikace televize Prima, program pro poznávání ptáků, a nakonec aplikace na poznámky v mobilu.

Avast Browser – webový prohlížeč

Dnešní přehled začneme u české firmy Avast Software, která má ve svém portfoliu celou aplikací. Úplnou novinkou je však webový prohlížeč pro Android Avast Browser, který kromě procházení webu nabízí také službu VPN a blokování reklamy.

Prohlížeč se zaměřuje především na bezpečnost a ochranu soukromí, proto přichází s integrovanou VPN se šifrovaným přenosem dat. Ani váš poskytovatel internetového připojení či mobilní operátor tak nebude mít šanci zjistit, jaké stránky jste si prohlíželi.

Dalším prvkem je zabezpečení uložených přístupových údajů pomocí 256bitového šifrování AES. Z důvodu bezpečnosti nejsou kopie vašich hesel ukládány na žádný server. Na zařízeních se čtečkou otisků prstů lze zabezpečit přístup k heslům pomocí tohoto biometrického prvku.

Webový prohlížeč Avast Browser je v Obchodě Play přesně jeden týden a za tu dobu zaznamenal více než deset tisíc instalací. Po prvních deseti hodnoceních má průměrnou známku 3,9. Program je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a vyšším.

Avast Secure Browser
Avast Secure Browser

iPrima – televize v mobilu

Druhou položku dnešního přehledu připravila česká mediální společnost FTV Prima. Nová aplikace s prostým názvem iPrima zpřístupňuje sledování pořadů a seriálů. Jednoduše a přehledně můžete procházet, vyhledávat, přehrávat a sledovat jednotlivé pořady.

V popisku v Obchodě Play se dočtete: „iPrima nabízí archiv TV Prima se seriály jako Slunečná, Modrý kód, Prostřeno!, TEMNÝ KRAJ, Krejzovi, Ano, šéfe!, filmy pro děti i rodiče, komedie, romantiku i napínáky. A kdo už viděl všechny seriály, může vyzkoušet naši Videopůjčovnu nebo si pustit živé vysílání našich televizních kanálů.“

Využít můžete funkci pro stahování videa do mobilu nebo streamování z chytrého telefonu do televizního pomocí funkce Chromecast. Uživatelé s předplatným mohou využívat všech jeho výhod i v rámci této nové aplikace.

Aplikace iPrima je v Obchodě Play právě jeden týden, během kterého si ji nainstalovalo jen něco přes sto uživatelů. Z důvodu nízkého počtu hodnocení však zatím nemá k dispozici průměrnou známku. 14 MB velký balíček lze instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a novějším.

Atlas Ptáčkaře Free – pro ornitology

Třetí aplikaci dnešního přehledu patrně využijete především při procházkách po přírodě, které mají z vládního zákazu vycházení stále výjimku. Atlas Ptáčkaře Free vás rád a ochotně zasvětí do tajů ptačí říše a pomůže vám s rozpoznáváním druhů ptáků.

„Přemýšlíte-li při procházce v bližším i vzdálenějším okolí svého domova, jaký ptáček to poskakuje kolem Vás, nebo který otrava Vás budí svou časně ranní jarní písní, je tato aplikace určena právě Vám.“ dočtete se v oficiálním popisku.

Jako hlavní funkce a schopnosti jsou pak jmenovány:

  • Fotografie a zvukové záznamy s komentářem
  • Siluety dravců
  • Filtrování a řazení

Aplikace Atlas Ptáčkaře Free je v Obchodě Play přesně dva týdny a za tu dobu zaznamenala jen něco přes sto instalací. Z důvodu nízkého počtu hodnocení však zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Program velký 9,5 MB je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a vyšším.

Birds of Europe Free
Birds of Europe Free

Boost Note – poznámky v mobilu

Na závěr dnešního 332. pokračování seriálu Nejnovější aplikace z Google Play jsme zařadili open-source aplikaci Boost Note. Jak již možná správně tušíte z názvu, jde o další přírůstek do rodiny programů na poznámky v mobilu.

„Posuňte svou produktivitu na novou úroveň pomocí aplikace Boost Note!“ lákají v Obchodě Play autoři programu. Pro zadávání textů používá Markdown – jednoduchý a snadno naučitelný značkovací jazyk, díky kterému je velmi flexibilní.

Poznámky v mobilu lze synchronizovat s cloudem, díky čemuž k nim můžete přistupovat z více zařízení, jako je počítač, notebook, tablet a další. V praxi to znamená, že můžete být kreativní bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte a jaké zařízení máte k dispozici.

Aplikace Boost Note je v Obchodě Play měsíc a půl, během kterého si ji nainstalovalo více než tisíc uživatelů. Po prvních třinácti hodnoceních se může chlubit velmi pěknou známkou 4,6. Balíček velký 12 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a novějším.

Boost Note
Boost Note

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)