Nejnovější aplikace z Google Play #329: webový prohlížeč od Xiaomi

Nejnovější aplikace z Google Play #329: webový prohlížeč od Xiaomi

Je tu v pořadí již desáté pondělí roku 2020 a spolu s ním také další pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé nové aplikace z Obchodu Google Play. Dnes se můžete těšit na webový prohlížeč od Xiaomi, aplikaci městské části Praha 6, editor videí a prográmek, který vás připraví na státní maturitu z českého jazyka.

Mi Browser – webový prohlížeč od Xiaomi

V Obchodě Google Play najdete nespočet webových prohlížečů, počínaje těmi známými, jako jsou Chrome, Firefox, Edge či Opera, až po méně známé či zcela neznámé. Koncem února se v nabídce objevil také webový prohlížeč od Xiaomi Mi Browser.

Mi Browser je rychlý a bezpečný prohlížeč pro mobilní zařízení s kompletní sadou funkcí. Jeho výkon a uživatelský zážitek vám umožní procházet web, používat vyhledávání, sledovat videa, nakupovat online a hrát hry. Z mnoha funkcí jmenujme možnost stahování obrázků a videí ze sociálních sítí, nástroje pro správu souborů a soukromé složky.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

  • Možnost stahování videí a obrázků z Facebooku, Instagramu a Twitteru.
  • Správa videí, zvukových souborů a obrázků uložených v zařízení.
  • V Indii, Indonésii a Rusku je k dispozici funkce okamžitého překladu stránek.
  • Možnost přepnutí uživatelského rozhraní do tmavého režimu.
  • Hlasové vyhledávání, díky kterému najdete, co hledáte, pouhým vyslovením klíčových slov.
  • Režim inkognito, možnost ukládání dat, režim čtení a další.

Webový prohlížeč od Xiaomi Mi Browser je v Obchodě Play teprve necelé dva týdny, během kterých zaznamenal přes pět tisíc instalací. Zatím trpí drobnými „dětskými nemocemi“, kvůli kterým ho uživatelé hodnotí průměrnou známkou 3,7. Instalační balíček velký 56 MB lze používat na telefonech s Androidem 4.4 a novějším.

Lepší Šestka – chytrá městská část

Jako druhou tu máme novou aplikaci, která bude zajímat především obyvatele Prahy 6. Jmenuje se Lepší Šestka a slouží k hlášení nedostatků v této městské části s tím, že po nahlášení bude závada předána příslušnému úředníkovi, který zařídí její vyřešení.

Aplikaci představil na Facebooku místostarosta městské části Jakub Stárek s tím, že „do ní mohou občané nahrávat fotky z veřejného prostoru na Praze 6, kde se jim něco nelíbí a žádat o zlepšení. Uvidíte někde rozbitou lavičku? Není problém jí vyfotit a my zajistíme opravu.“

Lepší Šestka ale funguje i opačným směrem – jako informační kanál mezi radnicí a občany. „Například teď, když svět zažívá epidemii koronaviru, dokážeme naše občany upozornit prostřednictvím push notifikací na opatření, které jako městská část provádíme.“ uvádí Stárek.

Aplikace Lepší Šestka je v Obchodě Play jeden týden a během této doby si ji stáhlo jen něco přes sto uživatelů. Z důvodu malého počtu hodnocení nemá zatím k dispozici průměrnou známku. Jen 1,2 MB velký balíček je možné instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Lepší Šestka
Lepší Šestka

Vimeo Create – editor videí

Vimeo můžeme označit jako sociální síť, orientující se primárně na videa. Svým stylem spadá někam mezi YouTube a TikTok a kromě vlastní aplikace nyní přichází i s editorem videí Vimeo Create – Video Maker & Editor. S jeho pomocí prý zvládnete vytvářet ohromující videa během několika minut, i když jste to nikdy předtím neudělali.

Vimeo Create – Video Maker & Editor je snadný způsob, jak vytvořit působivá videa, která vám pomohou vyniknout na sociálních médiích a posílit vaši značku. Tvorbu výrazně zjednodušuje chytrý průvodce a stovky přizpůsobených šablon.

Pomocí editoru snadno proměníte klipy, fotografie, hudbu a text na atraktivní videa. K dispozici budete mít knihovnu prémiových fotografií a komerčně licencovanou hudbu. Vytvořená videa lze jedním klepnutím sdílet na všechny vámi používané sociální sítě. Musíme však podotknout, že některé funkce v rámci aplikace jsou zpoplatněné.

Editor videí Vimeo Create je v Obchodě Play deset dnů, během kterých zaznamenal více než deset tisíc instalací. Stávající uživatelé ho hodnotí průměrnou známkou 3,9. Instalační balíček velký 48 MB lze používat na telefonech s Androidem 6.0 a novějším.

Vimeo Create - Video Editor
Vimeo Create - Video Editor

ČJ – Didaktické testy

Poslední novinkou je prvotina vývojáře či vývojářského studia, publikujícího v Obchodě Play pod značkou ADRSoft. Jedná se o aplikaci ČJ – Didaktické testy, jejímž cílem je připravit uživatele na státní maturitní zkoušku z českého jazyka.

Autor není v popisku příliš sdílný, takže se dočtete pouze toto: „Čeká vás maturita a chcete se připravit? Pak je tato aplikace přesně pro vás. Čerpá otázky z předchozích maturitních testů CERMAT, díky tomu se s ní učíte přesně to, co vás čeká.“

Zajímavostí je, že původně byl tento program vydán jako placený (stál dvacet korun), od konce února je však k dispozici úplně zadarmo, což je nesporně fajn. Dle údajů dostupných v Obchodě Play dokonce nevyžaduje ani žádné nákupy v aplikaci.

Aplikace ČJ – Didaktické testy je v Obchodě Play pět týdnů a během této doby si ji stáhlo jen něco přes deset uživatelů. Z důvodu malého počtu hodnocení tedy nemá k dispozici průměrnou známku. 22 MB velký balíček je možné instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

ČJ - Didaktické testy
ČJ - Didaktické testy

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)