Nejnovější aplikace z Google Play #330: EET pokladna pro Android

Nejnovější aplikace z Google Play #330: EET pokladna pro Android

Máme tu pondělí, což na SvětAndroida.cz znamená i další pokračování našeho seriálu, ve kterém představujeme nové zajímavé aplikace z Obchodu Google Play. Dnes to bude aplikace se seznamem chat a bivaků, nová EET pokladna, odlehčená verze aplikace Pinterest a program pro výuku angličtiny prostřednictvím příběhů.

Boudy, chaty, bivaky – kde přespat?

Naše putování po novinkách začneme doslova v českých luzích a hájích, jmenovitě u děčínského vývojáře Michala Jakla. Ten má na svém kontě již pěknou várku aplikací, ke kterým nedávno přidal další s názvem Boudy, chaty, bivaky.

Sám autor k ní uvádí: „Aplikace vznikla jako nadšenecký projekt pro ty z Vás, kdo se rádi toulají v terénu. Veškerá data o objektech pochází z otevřené databáze horských chat, bivakovacích boud a bivaků na webu boudy.info, jsou uložena offline přímo v zařízení a jednou za čas jsou aktualizována.“

Jako hlavní funkce jsou v popisku Obchodě Play jmenovány:

  • Offline databáze všech objektů z webu boudy.info
  • Možnost měnit mapové podklady, včetně OpenStreetMap či map od ČÚZK
  • Prolínání více druhů map
  • Prokliky na web boudy.info, kde jsou podrobné informace a fotografie k objektům
  • Filtrace objektů
  • Přidávání objektů do oblíbených
  • Zobrazení polohy uživatele a možnost navigace k objektům

Aplikace Boudy, chaty, bivaky je v Obchodě Play necelé dva týdny, během kterých si ji stáhlo více než 500 uživatelů. Na základě šesti dosavadních hodnoceních se může chlubit velmi pěknou známkou 4,8. Balíček velký 20 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Boudy, chaty, bivaky, studánky
Boudy, chaty, bivaky, studánky

EET ENTER pokladna – EET pokladna

Na začátku května bude spuštěna třetí vlna elektronické evidence tržeb (EET), která se dotkne celé řady podnikatelů a firem. Společnost KASTNER software s.r.o. z Kostelce na Hané proto přichází s aplikací EET ENTER pokladna, která je navržená pro snadné použití v oblasti služeb a řemesel.

Dle popisku „Myslí také na malé podnikatele, kteří mají stálé zákazníky nebo klienty a nepotřebují tak tisknout účtenky. K tomu stačí, aby zákazníci akceptovali posílání účtenek elektronickou formou. Pro tento způsob předávání dokladů nabízí řadu variant – e-mail, komunikátory jako Messenger, WhatsApp, MMS (brzy i SMS) nebo jen zobrazení účtenky, když ji klient nechce.“

Elektronická účtenka je ekologičtější a klient s ní může lépe disponovat. Pro provozy, kde je tisk účtenek potřeba, umí aplikace tisknout na tiskárnách účtenek připojených přes Bluetooth. Do 1. května je aplikace zdarma, dále pak bude zpoplatněna částkou 149 korun měsíčně, včetně technické podpory.

EET ENTER pokladna je v Obchodě Play necelé dva týdny a dosud zaznamenala něco přes sto instalací. S ohledem na malý počet hodnocení zatím nemá k dispozici průměrnou známku. Aplikaci velkou 76 MB lze používat na telefonech a tabletech s Androidem 4.3 a novějším.

ENTER profi faktury a pokladna
ENTER profi faktury a pokladna

Pinterest Lite – ukládejte si obrázky

Pinterest je webová stránka a mobilní aplikace, která svým uživatelům umožňuje zdarma vytvářet tematické kolekce obrázků či fotografií, které najdou online nebo je nahrají z vlastního počítače. Takto vytvořené kolekce (či nástěnky) mohou procházet ostatní uživatelé a jednotlivé obrázky z nich komentovat a lajkovat.

Nová aplikace Pinterest Lite šetří místo v telefonu, abyste mohli rychleji objevovat nekonečné možnosti. Na Pinterestu můžete najít například návody na praktické úložné prostory, oblíbené recepty nebo módní inspiraci.

V Obchodě Play se dočtete tři hlavní důvody, proč by vás Pinterest mohl zajímat:

3 důvody, proč hledat nápady na Pinterestu a ukládat si je:

  • Každý den tu najdete novou inspiraci a spoustu článků o oblíbených a doporučených tématech.
  • Budete moci spolupracovat s přáteli na plánování příštího výletu, večírku nebo projektu.
  • Viděli jste něco, co se vám líbilo? Vyfoťte to pomocí Pinterest Lens a zjistěte, kde to koupit nebo jak to vyrobit.

Odlehčená verze aplikace Pinterest je v Obchodě Play od počátku října, dosud však unikala naší pozornosti. Po více než 100 000 instalací je uživateli hodnocena průměrnou známkou 3,8. Balíček velký jen 2,1 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

Pinterest Lite
Pinterest Lite

Anglické příběhy – Učte se anglicky online

Už jste možná slyšeli pořekadlo „Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.“ Pomocí nové aplikace Anglické příběhy – Učte se anglicky online se můžete zdokonalit v angličtině zábavnou formou – pomocí krátkých příběhů.

A proč zrovna krátké příběhy? To vysvětlují autoři následovně: „Máte více času na zaměření na jednotlivá slova. Když je text krátký, můžete věnovat více času učení, jak se používá každé jedno slovo a jakou důležitost má v díle. Pro rozšíření vašeho slovníku naše aplikace nabízí bezplatné audioknihy a příběhy vhodné pro studenty angličtiny.“

Stačí číst jeden příběh denně, zdokonalíte se v gramatice a rozšíříte svou slovní zásobu. Povídky dávají příležitost pochopit myšlenky v kontextu, navíc vám umožní pracovat na čtení, mluvení a poslechu současně.

Aplikace Anglické příběhy – Učte se anglicky online je v Obchodě Play necelé tři týdny a zaznamenala více než tisíc instalací. Na základě dosavadních hodnocení má velmi pěknou průměrnou známku 4,7. Aplikaci velkou 15 MB lze používat na telefonech a tabletech s Androidem 4.0 a novějším.

English Audiobook & Fairytales
English Audiobook & Fairytales

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)