Nejnovější aplikace z Google Play #228: svižný launcher

Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-#228-svižný-launcher

Opět je tu začátek týdne, který se vám budeme snažit vylepšit výběrem čtyř nových aplikací z Obchodu Play. Tentokrát to bude svižný launcher a aplikace pro ukládání hesel. Dále tu máme nástroj pro diagnostiku auta přes OBD2. Ukážeme vám také aplikaci, díky které si můžete vyzkoušet novinky od Samsungu – Galaxy S9 a S9+.

Experience app for Galaxy S9/S9+ – zkuste si novinku od Samsungu

Zaujal vás nedávno představený Samsung Galaxy S9 respektive Galaxy S9+, jehož recenzi jsme přinesli ve čtvrtek. Chtěli byste se s ním seznámit blíž? Tato aplikace z dílny Samsung Electronics poskytuje snadný způsob, jak na vlastní oči poznat, co nová zařízení z dílny jihokorejského výrobce vlastně umí. Můžete si vyzkoušet některé nové funkce, ale také porovnat letošní novinky se staršími zařízeními modelové řady Galaxy.

Na vlastním telefonu si tak můžete zkusit, zda a v čem by vám mohly vyhovovat nejnovější vlajkové lodě.

Experience app for Galaxy S9/S9+ je v Obchodě Play deset dní, za tu dobu si ji stáhlo více než deset tisíc uživatelů a má průměrnou známku 3,5. Instalační balíček, velký poměrně objemných 83 MB, můžete použít na zařízeních s Androidem 6.0 a vyšším.

Experience app for Galaxy S9/S9+
Experience app for Galaxy S9/S9+

Obd Harry Scan – OBD2 – diagnostika automobilu

Trápí vás problémy s autem a vy byste rádi zjistili jejich příčinu? K základní identifikaci závad může stačit jednoduchá diagnostika. Do aut vybavených konektorem OBD-II lze totiž připojit diagnostický adaptér, který přes Wi-Fi či Bluetooth komunikuje s chytrým telefonem. Samozřejmě se nejedná o náhradu plnohodnotné diagnostiky profesionálním nástrojem, s jakým se můžete setkat v autorizovaném servisu, nicméně k elementárnímu zjištění, “kde je zakopaný pes”, tento způsob ve většině případů stačí.

V českých e-shopech pořídíte OBD2 adaptér za cenu od 300 Kč, na čínských se pak cenovka pohybuje mezi 50 a 120 Kč. Stačí ho zapojit do konektoru a podle typu poskytované konektivity propojit s telefonem přes Bluetooth či Wi-Fi. V tu chvíli přichází čas na aplikaci, která dokáže komunikovat s adaptérem (a ten pak s řídící jednotkou). V minulosti jsme se podrobně věnovali programu Torque Pro, před třemi týdny jsme pak představili nový Car Scanner ELM OBD2. Do třetice všeho dobrého je tu další novinka, nazvaná Obd Harry Scan – OBD2.

Nespornou výhodou tohoto programu je, že dokáže komunikovat s několika řídícími jednotkami ve vozidle (moderní auta už nemají jen jednu řídící jednotku). Tím byste se měli dostat ke všem údajům, které automobil poskytuje. Přes nákup v aplikaci můžete za 119 Kč pořídit plnou verzi, zahrnující další funkce, jako jsou:

 • zobrazení všech chybových kódů s popisky;
 • vyhledávání popisu chybových kódů a možných řešení na Internetu klepnutím na kód;
 • je k dispozici více než 70 parametrů, které jsou podporovány standardem OBD-II + možnost zobrazení až 10 datových parametrů;
 • možnost zobrazení až 5 parametrů v grafu a záznam grafů bez omezení;

 

Pokud se tedy chce podívat svému autu na zoubek a zjistit případné problémy, je toto jednoduchá cesta.

Program Obd Harry Scan – OBD2 je v Obchodě Play od začátku února a za tu dobu si ho stáhlo více než deset tisíc uživatelů, jejichž spokojenost vyjadřuje známka 4,7. Balíček velký 5 MB lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Obd Harry Scan - OBD2 | ELM327 car diagnostic tool
Obd Harry Scan - OBD2 | ELM327 car diagnostic tool

RememBear: Password Manager – trezor na hesla

Nedávno jsme vám přestavili léty prověřeného správce hesel KeePassDroid, dnes vám ukážeme podstatně novější alternativu. Jmenuje se RememBear: Password Manager a jedná se o multiplatformní nástroj pro ukládání přístupových údajů od společnosti TunnelBear (provozovatel populární VPN). Služba využívá 256bitové end-to-end šifrování, které by mělo zajistit, že přístup k vašim heslům budete mít pouze vy.

Aplikace pro Android pracuje se snímačem otisků prstů místo jednoho hlavního hesla. V řadě programů pak je podporováno automatické vyplňování hesel. RememBear vám ušetří čas pro přihlášení k webovým stránkám a aplikacím. Je také nejpohodlnějším způsobem, jak nastavit bezpečná a jedinečná hesla pro všechny vaše online účty.

V současné době jsou k dispozici nativní programy pro systémy Windows a MacOS i mobilní aplikace pro Android a iOS. Používat lze také rozšíření prohlížeče pro Chrome, Firefox a Safari.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Uchovávejte svá data v bezpečí: všechny vaše přihlašovací údaje jsou uloženy v šifrovaném trezoru, ke kterému máte přístup pouze vy.
 • Automatické přihlášení a platby: RememBear vám ušetří čas automatickým vyplněním údajů při přihlašování do vašich oblíbených aplikací a webů.
 • Zabraňte krádežím totožnosti: vytvářením silných a jedinečných hesel pro vaše online účty pomáhá RememBear bránit zneužití vašich účtů.
 • Přístup k vašim heslům kdekoli: hesla jsou automaticky synchronizována do všech vašich počítačů, telefonů a tabletů.

 

Aplikace je v Obchodě Play od listopadu, nicméně dosud byla pouze ve fázi beta verze. Zatím ji vyzkoušelo přes deset tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,5. Instalační balíček, velký 23 MB, můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

RememBear Password Manager
RememBear Password Manager

Lean Launcher – svižný launcher

Hledáte svižný launcher podobný Pixel Launcheru? Tedy rychlý, nenáročný, vhodný pro jakékoli zařízení, bez ohledu na jeho specifikace? Pak byste určitě měli vyzkoušet Lean Launcher, který je nejen open source a zdarma, ale je k dispozici bez jakýchkoli reklam nebo nákupů v aplikaci.

Z dlouhého seznamu vlastností a funkcí vybíráme:

 • Notifikační tečky.
 • Zkratky aplikací.
 • Zástupci pro úpravu nebo odinstalaci programů.
 • Dynamické ikony Kalendáře Google a hodin.
 • Rychlé akce pomocí gest.
 • Asistent Google.
 • Konfigurovatelné vyhledávání, včetně možnosti změny vyhledávače či skrytí.
 • Automatická volba grafického tématu podle barvy tapety.
 • Široké možnosti nastavení.
 • Možnost zamknout pracovní plochu, aby nedošlo k náhodným změnám.

 

Lean Launcher je v Obchodě Play od začátku března a za tu dobu zaznamenal více než deset tisíc instalací. Průměrná známka 4,5 dokazuje převládající spokojenost uživatelů. Jen 2 MB velký instalační soubor můžete použít na Androidu 5.0 a novějším.

Lean Launcher
Lean Launcher

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)