Nejnovější aplikace z Google Play #226: léky pod kontrolou

Nejnovější-aplikace-z-Googl

Máme tu již desáté pondělí roku 2018 a než vám zkazí náladu fakt, že musíte jít do školy či do práce, zkusíme vám ji zlepšit výběrem nejnovějších aplikací v Obchodě Play. Tentokrát jsme pro vás našli české spojovačky pro chvíle nudy a antivirový program pro chytré televize. Dále je to aplikace, díky které budete mít pod kontrolou své léky a na závěr šikovný nástroj pro příznivce geocachingu.

DotMania – spojovačky pro každého

První aplikaci našeho přehledu oceníte v situacích, kdy potřebujete zabavit nudící se dítě, případně sami sebe. Jedná se o program DotMania, za kterým stojí pražská společnost GROOP CZ s.r.o. Princip určitě znáte z nejrůznějších časopisů pro děti a mládež. Na začátku je prázdný papír s očíslovanými body. Když body spojíte ve správném pořadí, „objeví“ se nějaký obraz. V této aplikaci jsou k dispozici jak jednoduché dětské kresby, tak i velké komplexní obrazy. Kreslit lze i bez připojení k Internetu, takže můžete mít při sobě až několik stovek spojovaček, které vás spolehlivě zachrání před dlouhou chvílí.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • desítky spojovaček čísel v rozsahu 250 – 2000 bodů
 • zajímavá témata pro každého (zvířata, vojenství, historie, dinosauři)
 • pěkná témata i pro děti
 • stále aktualizované nové obrázky
 • podpora offline hraní

 

Po třech týdnech v Obchodě Play zaznamenala DotMania přes tisíc instalací. Kromě nadšených komentářů uživatelů se může chlubit velmi pěknou známkou 4,6. Necelých 5 MB velkou hru lze instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

DotMania - Dot to Dot Puzzles for Everyone
DotMania - Dot to Dot Puzzles for Everyone

ESET Smart TV Security – antivir pro televizi

Druhá aplikace našeho přehledu je žhavou novinkou antivirové společnosti ESET. Tentokrát cílí primárně na chytré televize s operačním systémem Android TV, které se potenciálně mohou stát cílem útoku a rejdištěm nežádoucích aplikací. ESET Smart TV Security představuje rychlé a výkonné antivirové a antimalwarové řešení pro ochranu vaší chytré televize.

Jak je v tomto segmentu takřka zvykem, získáte na prvních třicet dní po instalaci plnou verzi, včetně prémiových funkcí. Po uplynutí této doby vám bude nadále fungovat základní varianta, za prémiové funkce se následně platí. Co slibuje bezplatná verze?

 • Snadná konfigurace prostřednictvím průvodce krok za krokem.
 • Automatické aktualizace produktu pro zajištění ochrany před novými hrozbami.
 • Automatická kontrola nově nainstalovaných aplikací.
 • Kontrola na přítomnost škodlivého kódu.
 • Ochrana proti ransomware zabrání škodlivému kódu v uzamčení vaší televize.
 • Kontrola USB prověří každé připojené výměnné zařízení.

 

Během týdne v Obchodě Play zaznamenala aplikace ESET Smart TV Security více než tisíc instalací a její známka je 5,0 (ovšem jen po jediném hodnocení). Použít ji můžete na zařízeních s Androidem 5.0 a novějším.

ESET Smart TV Security
ESET Smart TV Security

Lékárna.cz – léky pod kontrolou

Léky potřebuje jednou za čas téměř každý. Ať už užíváte nějaké farmaceutické produkty pravidelně, nebo jen příležitostně (třeba na „rýmičku“), určitě se hodí mít přehled o jejich žádoucích i nežádoucích účincích. Jednou z funkcí aplikace Lékárna.cz je zobrazení příbalových letáků k lékům (včetně těch na předpis). V databázi je více než 25 000 produktů, ve kterých lze vyhledávat podle názvu, ale také jednoduše načtením čárového kódu z krabičky.

Lékárna.cz je také internetový obchod a jednou z jeho funkcí je možnost plnit košík jak z webového rozhraní, tak (paralelně) také z aplikace. Široký sortiment sahá od léků přes vitamíny, kosmetiku, zdravé potraviny až po sportovní výživu. V sekci Kupony navíc najdete slevové kódy určené jen pro uživatele aplikace, anebo dokonce přímo pro konkrétní zákazníky.

Aplikace pro Android je v Obchodě Play od začátku února a za tu dobu si ji vyzkoušelo více než sto zákazníků (bohužel zatím není k dispozici její hodnocení). 4 MB velký instalační balíček je možné použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a novějším.

Lékárna.cz
Lékárna.cz

Pokud pravidelně užíváte nějaké prášky, jistě se vám bude hodit také aplikace Lékárnička a dávkování, díky které budete mít dokonalý přehled.

TBScan – pro příznivce geocachingu

Na závěr tu máme něco pro příznivce outdoorové aktivity/hry zvané geocaching. Základním smyslem geocachingu je hledání „pokladů“ (kešek), ukrytých na zadaných souřadnicích. Na těch obvykle najdete krabičku, jejímž obsahem by měl být minimálně logbook – tedy sešit, bloček či papír, na který zapíšete, že jste kešku našli. Kromě toho však v keškách můžete najít také další věci – například tužku, různé předměty k výměně („kinder bordel“) a sledovatelné/trackovatelné předměty. Poslední zmíněnou kategorii poznáte nejčastěji podle přívěsku, obsahujícího jedinečný kód.

Sledovatelný předmět poznáte podle přívěsku Sledovatelný předmět poznáte podle přívěsku

Pomalu se dostáváme k jádru pudla – sledovatelný předmět si můžete zapsat a následně se počítá do vašich statistik. Pokud je v kešce jeden, je to otázka několika sekund. Na setkáních hráčů („eventech“) se však objevují i desítky sledovatelných předmětů, což už bývá docela náročné na čas. Tedy pokud nemáte aplikaci TBScan. S tou stačí vyfotit kód ze štítku a zvolit, zda jste předmět jen zahlédli, vyjmuli z keše, vložili do keše, nebo ho převzali od jiného hráče. I několik desítek „trackovatelných“ tak zaznamenáte do svých statistik během několika okamžiků.

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

 • Rychlá detekce použitelných kódů.
 • Záznam více sledovatelných předmětů najednou.
 • Možnost zkontrolovat, jaké jsou cíle daného předmětu.
 • Různé režimy logů (převzat, zahlédnut, vyjmut, poznámka).
 • Definovatelné šablony logů.
 • Praktická inventura.
 • Ruční zadaní kódu v případě, kdy není automaticky rozpoznán.
 • Export kódů pro GSAK.
 • Přístup přes oficiální Geocaching Live API.

 

Aplikace je sice k dispozici zdarma, nicméně pokud chcete využívat všech jejích výhod, můžete si za 80 Kč zakoupit verzi Pro. Po měsíci v Obchodě Play si TBScan stáhlo více než tisíc uživatelů a její známka je 4,6. 18 MB velký soubor lze instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

TBScan: Geocaching App
TBScan: Geocaching App

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)