Menu

Aplikace Lékárnička a dávkování: Jak mít přehled o svých lécích

Každý z nás čas od času musí užívat nějaký lék. Jedná se nejen o léky proti nemoci, ale i o vitamíny, prášky proti alergii nebo tlumící přípravky na bolest. Většina léků se užívá podle předem daných pravidel v pravidelných intervalech. Tyto intervaly musíme dodržovat, jinak dochází k narušení účinnosti léku. Naštěstí přichází pomocník s názvem Lékárnička a dávkování, který nám s užíváním léčivého přípravku pomůže.

Základní nastavení

Po prvním spuštění jsme vyzváni ke stažení databáze dat léčivých přípravků. Stažení tedy potvrdíme a vyčkáme pár sekund na stáhnutí nevelkého souboru. Po nastavení denních časů se již můžeme pustit do postupného seznámení s aplikací a zadání užívaných léků.

Menu aplikace

Při prohlížení základního menu zjišťujeme, že aplikace nabízí spoustu užitečných funkcí. V možnostech nechybí vyhledávání nejbližších lékáren, databáze léků, generik nebo správa domácí lékárničky. Hlavním lákadlem aplikace je velice obsáhlá databáze léků.

Databáze léků

Aplikace obsahuje velice rozsáhlou databázi léčiv. Vyhledávat v ní lze pomocí názvu léku nebo naskenováním čárového kódu. K léčivému přípravku lze poté zjistit velikost balení, účinnou látku, režim výdeje nebo dokonce prodejní cenu. Velkou výhodou je také možnost stažení příbalového letáku ve formě pdf souboru.

Užívání nového léku

Zaznamenání užívání nového léku probíhá velice rychle a jednoduše. Po zvolení správného uživatele přichází na řadu výběr léku. Naskenováním čárového kódu pomocí fotoaparátu mobilního telefonu dáváme aplikace přesně vědět, jaký lék se chystáme užívat. Během několika vteřin máme popis daného přípravku na displeji. Zbývá už jen nastavit interval užívání, závislost léku na jídle a způsob upozornění na užití tablety. Upozornění volíme mezi notifikací na lištu a budíkem. Po těchto jednoduchých krocích máme lék zaznamenaný a můžeme se pustit do užívání.

Správa vlastních lékárniček

Velikou výhodou je také možnost vytvoření vlastní lékárničky se všemi léky, které máme v domácnosti. Pomocí čárových kódů si dané léčivé přípravky načteme, zadáme počet zbývajících tablet, datum spotřeby a máme kompletní přehled o domácích zásobách ve svém mobilním telefonu.

Hodnocení – Lékárnička a dávkování

Aplikace Lékárnička a dávkování je velice užitečným pomocníkem do domácnosti. Jedním kliknutím máte přehled o domácí zásobě léčivých přípravků, časech užívání jednotlivých léků nebo databázi lékáren. Zápis léku do aplikace probíhá rychle a jednoduše za pomoci skenování čárového kódu. Užitečná je také možnost stažení příbalového letáku k libovolnému léku. Aplikace rozhodně stojí za vyzkoušení.

 

Komentáře

nem0cze

12.4.2016 10:55

Jsem po transplantaci a beru 19 různých léků. Tato aplikace je graficky pěkná, ale hodí se jen opravdu pro ty, co se léčí pouze antibiotiky a berou je 3x denně. Pro vážně nemocné má spoustu nedostatků, které se ale dají dodělat. Jako prvotina od autorů je dobře navrhnuta, obzvláště se mi líbí generika.

Neumí ale:
– dávkování jiné než v rámci jediného dne (např. 3x z týden neumí)
– zobrazovat seznam které léků s intervaly dávkování (nachystat to celodenního dávkovače)
– evidovat který lék který lékař předepisuje (obvoďák vám imunosupresi předepsat nemůže)
– upozornit na docházející zásobu abych si včas zajistil od příslušného lékaře nový recepis
– při upozornění zobrazit seznam léků které mám právě polknout, chová se jak obyčejný budík.

Kladně hodnotím:
+ Databáze schválených léků pro ČR
+ Generika
+Hlídání dávek pro více pacientů (členové rodiny)

Autoři mají dobře našlápnuto, ale tato verze se pro vážně nemocné co berou spoustu léků nehodí a tak zůstávám u konkurence jménem MediSafe.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.medisafe.android.client&hl=cs

T4c

t4c 0

12.4.2016 13:35

nem0cze: Tomu říkám komentář, tak to má vypadat. Díky za něj.

V_pfeffer

VPfeffer 3

12.4.2016 15:59

Vzhledem k tomu, ze aplikaci uz nejaky patek pouzivam, pridam par malych nedostatku:
– nema zadne zalohovani/export (pri upgrade systemu jsem prisel o veskera data)
– nelze si vzit lek drive nez je naplanovano
– vynechani znamena pockat az plan oznami brani a pak dat zpet
… nicmene vyvojari reaguji, a postupne pomalu dopracovavaji
… vice lekarnicek a expirace je super vec (doma, auto, prace)

RSS (komentáře k článku)