Nejnovější aplikace z Google Play #272: zjednodušení loterie Účtenkovka

Nejnovější-aplikace-z-google-play

Opět tu máme pondělí, a to znamená již třetí pokračování našeho seriálu Nejnovější aplikace z Google Play v tomto roce. Tentokrát se podíváme na hlasy ptáků, poslech internetových rádií, zjednodušení loterie Účtenkovka a testy na zbrojní průkaz.

Hlasy ptáků

Kde jinde začít nový díl, než v domácích luzích a hájích? A tentokrát to platí doslova – na aplikaci Hlasy ptáků nás upozornil sám její autor, český vývojář Petr Kletečka, který má ve svém portfoliu celou řadu dalších především vzdělávacích a naučných aplikací.

Aplikace sází na jednoduchost, takže funguje jako rozcestník s abecedním seznamem ptáků. Pod jednotlivými položkami najdete obrázky, fotografie, základní informace, a především zvukové nahrávky dvou stovek opeřenců, s nimiž se můžete setkat v české přírodě.

Popisek v Obchodě Play je v tomto případě stručný, ale jasný: „Určete, který ptačí druh jste pozorovali ve volné přírodě, nebo podle abecedy vyhledejte zvíře a jeho charakteristický hlas.“

Aplikace Hlasy ptáků je v Obchodě Play od konce listopadu a za tu dobu zaznamenala přes stovku instalací. Spokojenost uživatelů odráží velmi pěkná průměrná známka 4,8. Instalační balíček velký 96 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Hlasy ptáků
Hlasy ptáků

RadiaCZ

Také s druhou dnešní aplikací zůstaneme v Česku, konkrétně se podíváme pod ruce vývojářům z pražského studia Pixelfield, s.r.o.. Jejich aktuální dílko se jmenuje RadiaCZ a jak již naznačuje název, slouží k poslechu rozhlasového vysílání přes internet.

V aplikaci můžete poslouchat FM a internetová rádia z Česka a ze Slovenska. Na výběr je více než devadesát stanic v kvalitě 128 kbps či 64 kbps ve formátu MP3. Ty, které budete poslouchat nejčastěji, si můžete uložit mezi oblíbené.

Autoři slibují, že v aplikaci budete mít přehled o tom, co právě hraje či co dohrálo před pěti minutami či hodinou. Užitečná je také funkce automatického vypnutí v čase od 15 do 60 minut, kterou využijete, pokud rádi posloucháte rádio před spaním.

Aplikace RadiaCZ je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu si ji stáhlo více než sto uživatelů, zatím však nemá k dispozici průměrnou známku. Balíček velký 10 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a novějším.

Radia.cz
Radia.cz

Andrej – Účtenkovka

Součástí zavedení elektronické evidence tržeb (EET) je také loterie Účtenkovka, jejímž cílem bylo motivovat zákazníky, aby si od obchodníků brali účtenky. Z nich je pak nutné opisovat údaje, což je poměrně zdlouhavé a snadno dojde k chybě.

Právě na tento problém se zaměřilo hned několik aplikací, které naskenují účtenku a vytáhnou z ní údaje potřebné k registraci. Autor zatím nejnovějšího programu v tomto segmentu (shodou okolností jmenovec ministra financí, který EET zavedl) slibuje rychlost a spolehlivost díky umělé inteligenci, která si sama hledá údaje na účtence.

Jako hlavní funkce a schopnosti jsou jmenovány:

  • Rychlé skenování údajů z účtenky
  • Používejte i bez internetu
  • Prohlížejte, filtrujte účtenky, zobrazujte v různých pohledech
  • Může hrát klidně celá rodina – hrajte přes Andreje na více účtech

Zajímavostí je, že aplikace vznikla jako bakalářská práce na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického v Brně. Potěšujícím faktem pak je, že je zcela zdarma a bez jakýchkoliv háčků.

Aplikace Andrej – Účtenkovka je v Obchodě Play od konce prosince a za tu dobu zaznamenala přes sto instalací. Spokojenost uživatelů odráží velmi pěkná průměrná známka 4,9. Instalační balíček velký 4,4 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.4 a vyšším.

Andrej - Účtenkovka
Andrej - Účtenkovka

Zbrojní průkaz testy 2019

Také poslední aplikace dnešní nabídky je z hlav českých vývojářů a míří na ty, kdož si z nějakého důvodu hodlají pořídit zbrojní průkaz. Stojí za ní eTesty.cz – mimo jiné autoři mobilních programů pro testy z autoškoly či kapitánské zkoušky.

Jak patrně správně předpokládáte, aplikace slouží k přípravě na závěrečné zkoušky pro získání zbrojního průkazu. Jako hlavní přednosti jsou v Obchodě Play uvedeny:

  • kompletní sada aktuálních otázek z oficiální ministerské verze pro všechny skupiny zbrojáku (A-E) a ostatních průkazů (zkušební komisař, vyšší muniční průkaz, pyrotechnický průzkum)
  • režim prohlížení otázek (procvičování) i reálného testu nanečisto
  • možnost označování otázek
  • uchování historie testů
  • čistě offline verze, nepotřebuje internetové připojení
  • možnost nahrát výsledky testů do on-line webové verze a jejich sdílení přes sociální sítě

Zbrojní průkaz testy 2019 je k dispozici zdarma, nicméně nabízena je i placená verze s neomezeným počtem otázek. Za necelé dva týdny si aplikaci stáhlo přes deset uživatelů, zatím však nemá k dispozici průměrnou známku. Balíček velký 12 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.1 a novějším.

Zbrojní průkaz - testy 2023
Zbrojní průkaz - testy 2023

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)