Nákup roku? Nejlevnější telefon s čipsetem Snapdragon 865 seženete nyní v Česku pod 10 tisíc

Nejlevnější telefon s čipsetem Snapdragon 865

To, že výrobci telefonů v poslední době cílí především na vyšší střední třídu není žádným velkým tajemstvím. Před několika měsíci se však objevil model, který svými specifikacemi odpovídá vlajkové lodi klidně za 20 tisíc a přesto nestojí hodně peněz. Jedná se o vůbec nejlevnější telefon s čipsetem Snapdragon 865 a v Česku je nyní k mání za méně než 10 tisíc korun. A o jaký telefon jde? Přece Poco F2 Pro.

Nejlevnější telefon s čipsetem Snapdragon 865

Telefon Poco F1 byl jasným příkladem skutečného zabijáka vlajkových lodí. Dokázal totiž nabídnout většinu z těch nejdražších telefonů, ale za skvělé peníze. Před několika měsíci se představila druhá generace Poco F2 Pro. Tiká v něm čipset Qualcomm Snapdragon 865, který zpravidla vidíme v telefonech, které jsou klidně 2x dražší. Sekunduje mu pak 6 GB RAM. Poco F2 Pro má navíc  aktualizované ovladače, což by mělo vést ke zlepšení výkonu. Společnost kladla velký důraz na technologii LiquidCool 2.0, která má celkem tři vrstvy – grafit, grafec a Super VC. Toto chlazení by mělo být jedno z nejlepších, které v telefonech najdeme.

Co se týče systému, běží telefon na Androidu 10 s nadstavbou Poco Launcher 2.0. Pojďme se ale přesunout na přední stranu. Tu pokrývá 6,67″ Super AMOLED displej s Full HD + rozlišením a podporou HDR +. Samozřejmě nechybí ani čtečka otisků prstů a potěší také fakt, že zde není žádný průstřel. Selfie kamerka je totiž vysouvací. Displej má pouze 60 Hz obnovovací frekvenci, což může někomu vadit, ale vzhled k ostatním prvkům výbavy to telefonu lze s přehledem odpustit.

Poco F2 Pro 5G Official Trailer

Poco F2 Pro 5G Official Trailer

Na zadní straně pak nalezneme hlavní 64 megapixelový fotoaparát s velkým 1 / 1,72″ senzorem a technologií pixel binning, který produkuje 16 megapixelové fotografie. Dále zde nalezneme 5 megapixelový senzor s 2x zoomem a 50mm objektivem. Ultraširokoúhlý fotoaparát disponuje pak 13 megapixelovým rozlišením a ten hloubkový má 2 megapixely. Díky novému čipsetu lze natáčet až 8K video při 30 fps a 4K videa při 60 fps. Výdrž baterie dostal na starost 4 600 mAh akumulátor s podporou 30W rychlého dobíjení. Na většině českých e-shopů je nyní telefon k mání za 9 990 Kč. Za tuto cenu se jedná o bezkonkurenční nákup.

Co říkáte na Poco F2 Pro?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)