Tipy na telefony do 15 tisíc. To nejlepší pro náročnější uživatele
- Články
- Vašek Švec
- 18.12.2018
- 4
Není nic výjimečného, když si výrobce chytrých telefonů za svůj nový vlajkový model řekne i víc než 20 tisíc korun což je mnohdy i pro náročné uživatele příliš vysoká částka. Naštěstí lze na trhu najít řadu špičkových telefonů, kterým k dosažení příček nejvyšších příček chybí jen velmi málo a přitom stojí o několik tisíc méně než současná mobilní špička. Proto jsme se v dnešním Vánočním výběru zaměřili na telefony do 15 tisíc.
Vánoce jsou za rohem: Poradíme vám, jak chytře nakoupit pod stromeček
Vánoční seriál, kde vám přinášíme tipy a triky nejen na nákup telefonů, běží i letošní rok. Těšit se můžete vždy na dva články týdně, ve kterých vám poradíme v různých kategoriích jako jsou mobilní telefony, chytrá elektronika, gadgety apod. Ukážeme na co si dát pozor před koupí a prozradíme i tipy na dárky na poslední chvíli.
Začali jsme tipy na nejlepší Android mobily nad 15 tisíc Kč. Následovaly tipy na levné telefony a kompletní přehled nákupů ze zahraničí (i z Číny). Ten jsme pak doplnili stovkou ručně vybraných tipů na zboží z Číny. Zaměřili jsme se i na telefony do 10 tisíc Kč nebo jsme vám radili s mobilním příslušenstvím na Vánoce. Podívali jsme se také na netradiční skupinu zařízení – luxusní telefony a naposledy jsme se zaměřili na nejrůznější gadgety. Dnes pro vás máme nachystané tipy na nejlepší telefony s cenou do 15 tisíc korun.
Co nabídnou telefony s cenovkou do 15 tisíc korun?
U levných telefonů můžete za příplatek 1000 Kč dostat přístroj s mnohem vyšším výkonem, citelně lepším fotoaparátem, kvalitnějším displejem nebo třeba hodnotnějším zpracování. V čím vyšší cenové kategorii však vybíráte, tím méně se ona tisícovka navíc ve výbavě jednotlivých smartphonů projevuje. Citelných rozdílů mezi telefonem za 15 a telefonem za 20 tisíc tedy může často být jen málo. I to dělá z telefonů cenové kategorie od 10 do 15 tisíc výhodnější koupi.
Jak jsme telefony do 15 tisíc vybírali?
V cenové kategorii od 10 do 15 tisíc korun se nalézá celá řada zajímavých kousků, kterými nepohrdne ani velmi náročný uživatel. Za tuto sumu se dají sehnat například loňské vlajkové modely či pomalu dosluhující TOP přístroje, které se mají vbrzku dočkat nástupce. Řada výrobců zde zase má telefony se specifikacemi velmi blízkými TOP modelům. Ty jsou však vždy o nějakou drobnost ochuzeny aby nekradly prodeje tomu nejlepšímu, co je daný výrobce schopen nabídnout. Zrovna tak ne u všech výrobců zaplatíte za TOP model okolo 20 tisíc a nejen čínští producenti chytrých telefonů dokáží své vlajkové lodi nabídnout za poměrně zajímavou částku. Jelikož telefony ani z jedné z těchto kategorií rozhodně nejsou nezajímavou volbou, do dnešního článku jsme vybrali jejich mix.
Obecně lze tvrdit, že telefony s cenou mezi 10 a 15 tisíci nemají co se týče výkonu, fotoaparátu, displeje či kvality zpracování zásadní slabiny. Většinou tak jde o to, vybrat telefon, který co nejlépe uspokojí preference daného uživatele. V první řadě zde máme subjektivní parametry jako je design a velikost, které při výběru budou hrát prim. Dále přichází na řadu čísla. Zatímco hráč rád upřednostní co možná nejvýkonnější smartphone se štědrou pamětí a velkým displejem, běžný uživatel si bez problému vystačí i s chipsetem vyšší-střední třídy ale třeba jej více potěší kvalitní fotoaparát. Největší rozdíly mezi telefony v této cenové kategorii pak očekávejte u „dodatečné výbavy“. Tou může být například zvýšená odolnost, podpora bezdrátového nabíjení či čtečka otisků prstů zabudovaná v displeji.
Tipy na nejlepší telefony vyšší třídy pro rok 2018
- Xiaomi Mi Mix 2S
- Huawei Mate 10 Pro
- LG G7 ThinQ
- Asus Zenfone 5Z
- Sony Xperia XZ2 Compact
- OnePlus 6T
- Meizu 16th
Xiaomi Mi Mix 2S
Hned úvod zde máme menší rest z minula. Xiaomi Mi Mix 2S před nedávnem klesl cenou těsně pod desetitisícovou hranici a proto mohl být zařazen ve článku s výběrem telefonů do 10 tisíc. Jedná se o špičkově vybavený telefon, který se však neztratí ani mezi telefony s cenou až o 5 tisíc korun vyšší, a nic na tom nemění ani fakt, že se na trh již pomalu dostává i jeho nástupce, jehož recenzi jsme vám přinesli nedávno.
Jedná se o zástupce řady telefonů, která se velkou měrou zasadila o zpopularizování dnes tolik oblíbeného „bezrámečkového“ designu. Oproti jiným současným telefonům má však netypicky řešeno umístění selfie kamery na spodní hraně čelní strany. Výrobce se tak obešel i bez výřezu v displeji. Telefon zaujme nejen výkonným hardwarem a velmi dobrým fotoaparátem, ale například také kvalitní keramickou konstrukcí. Zajímavou, byť o tisíc korun dražší, alternativou je pak Xiaomi Mi 8 (koupit za 11 990 Kč, Heuréka), které sice postrádá keramické tělo a bezdrátové nabíjení, zato nabídne větší AMOLED displej.
[aps_product_sz id=“488635″]
Klady
+ Kvalitní konstrukce
+ Perfektní fotoaparát
+ Bezdrátové nabíjení
+ Podpora „českého“ LTE
+ Vysoký výkon
+ Odladěný systém
Zápory
– Nekvalitní nahrávání zvuku
– Záda telefonu se lehce ušpiní
– Mobil je hodně kluzký
– Chybí zvýšená odolnost proti vodě
Koupit za 9 990 Kč (Heuréka)
Huawei Mate 10 Pro
Na trhu se sice již nějakou dobu nachází nejnovější, velmi povedený Huawei Mate 20 Pro, ten však rozhodně do 15 tisíc neseženete. Dobrou zprávou ale je, že se díky příchodu nové generace vyprodává předešlý Huawei Mate 10 Pro za více než zajímavou cenu. I po roce má přitom co nabídnout. Telefon má stále velmi vysoký výkon a ani fotoaparát se v porovnání s nejnovějšími přístroji nemá za co stydět. Více než příjemnými bonusy jsou pak voděodolnost a nadprůměrná výdrž na baterii.
[aps_product_sz id=“453297″]
Klady
+ kvalitní zpracování
+ zvýšená odolnost vůči vodě a prachu
+ vysoký výkon
+ nadstandardní výdrž baterie
+ skvělý fotoaparát
+ krásný displej
Zápory
– chybějící 3,5mm jack konektor
– záda náchylná na zachytávání otisků
Cena: od 12 990 Kč
LG G7 ThinQ
Společnosti LG se letošní vlajková loď opravdu vyvedla a nezkazí to ani fakt, že k nám se opět dostala jen v nižší konfiguraci se 4 GB RAM a 64GB interním úložištěm. Smartphone LG G7 ThinQ nabízí díky Snapdragonu 845 velmi dobrý výkon, solidní fotoaparát s jedním objektivem se širokoúhlým záběrem a v neposlední řadě atraktivní design. Hlavní zbraně pro boj s konkurencí zde však představuje bezdrátové nabíjení a zvýšená odolnost splňující armádní normu MIL-STD 810G.
[aps_product_sz id=“491618″]
Klady
+ výkon a optimalizace
+ zvýšená odolnost včetně MIL-STD 810
+ kvalitní fotoaparát
+ natáčené video
+ displej
+ zvuk
+ bezdrátové nabíjení
Zápory
– absence Dual-SIM
– výdrž na baterii
– nepřipravenost systému na výřez v displej
Cena: od 12 990 Kč
Asus ZenFone 5Z
Další vlajkovou lodí za rozumnou cenu je Asus ZenFone 5Z. Ten, stejně jako Xiaomi Mi Mix 2S a LG G7 ThinQ, nabídne chipset Qualcomm Snapdragon 845, zabalený do elegantního těla se špičkovým zpracováním. Pochválit musíme také, na poměry telefonů s takto velkým displejem, rozumné rozměry. Za to telefon vděčí nejen velmi tenkým rámečkům okolo displeje, ale (pro někoho bohužel) také výřezu v displeji samotném. Podobně jako všechny telefony v dnešním výběru, také Asus ZenFone 5Z nabízí velmi schopný fotoaparát, který uspokojí nejednoho uživatele.
[aps_product_sz id=“528140″]
Klady
+ skvělý výkon
+ elegantní a kvalitní konstrukce
+ kvalitní fotoaparát
+ nadprůměrná výdrž na baterii
+ příznivá cena
Zápory
– chybí zvýšená odolnost
– displej s výřezem
– absence bezdrátového nabíjení
Koupit za 12 990 Kč
Sony Xperia XZ2 Compact
Dnešní doba přeje smartphonům s displeji o velků úhlopříčce a tak není vůbec snadné sehnat telefon o kompaktních rozměrech. Dvojnásob to přitom platí, pokud nepátráte po žádném lowendu ale po solidně vybaveném přístroji. Naštěstí Sony stále ještě na malé úhlopříčky nezanevřelo a jeho Xperia XZ2 Compact se tak jeví jako ideální malý telefon se špičkovou výbavou. Do malého těla s 5″ displejem o poměru stran 18:9 se japonskému výrobci povedlo vměstnat nejen Snapdragon 845 a dostatečnou porci paměti, ale například také solidní fotoaparát. Příjemným bonusem je pak zvýšená odolnost.
[aps_product_sz id=“486184″]
Klady
+ vysoký výkon
+ solidní fotoaparát
+ kompaktní rozměry
+ zvýšená odolnost IP 68
Zápory
– absence 3,5mm jacku
– plastová záda
Koupit za 12 990 Kč
OnePlus 6T
Vlajkovou lodí se vším všudy je také OnePlus 6T. Stejně jako většina smartphonů v tomto článku nabídne Snapdragon 845 přičemž na výběr máte z několika paměťových variant i provedení. Již základní varianta nabídne štědrou porci 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Vrcholná, McLaren edice pak přichází rovnou s 10 GB RAM a 256GB úložištěm. Vedle výkonu je tahákem OnePlus 6T také 6,4″ AMOLED displej se zabudovanou čtečkou otisků prstů.
[aps_product_sz id=“505960″]
Klady
+ Vysoký výkon
+ Skvělý fotoaparát
+ Nadprůměrná výdrž
+ Dobře optimalizovaný OxygenOS
Zápory
– Absence 3,5mm jacku
– Chybějící voděodolnost
– Chybí stereoreproduktory
Cena: od 549 eur (cca 14 100 Kč)
Meizu 16th
Dnešní výběr zakončíme trochou exotiky, která se zajisté zalíbí každému, kdo má rád ne zcela běžné smartphony. Cena Meizu 16th sice nepatrně překračuje hranici 15 tisíc, na oplátku však dostanete velmi zajímavý a dobře fungující smartphone. Jeho hlavní přednosti jsou elegantní design, vysoký výkon, velmi dobrý fotoaparát, stereo reproduktory a v neposlední řadě čtečkou otisků prstů v displeji. Škoda jen, že výrobce zapomněl na NFC a také doufáme, že co nejdříve zapracuje na překladu prostředí do češtiny.
[aps_product_sz id=“506767″]
Klady
+ Vysoký výkon
+ Dobrý fotoaparát
+ Dobrý design a zpracování
+ Super AMOLED displej bez výřezu
+ hlasité reproduktory a 3,5mm jack
Zápory
– Absence NFC
– Chybějící slot na microSD
– Překlad prostředí do češtiny
– Absence 60FPS videa
Cena: od 15 490 Kč
Vybrali jste si nějaký telefon z našeho seznamu? Jaký je váš oblíbený mobil do patnácti tisíc?
Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi
Komentáře (4)
Přidat komentář