Nejlepší navigace? Mapy Google stále drží jen druhé místo

Nejlepší navigace 2021 Counterpoint Research

Jaká konkrétní služba se vám vybaví, když se řekne „nejlepší navigace“ (resp. lokační nástroj, ale tak tomu řekne málokdo)? Mapy Google? Mapy.cz? Waze? Nebo třeba Sygic a TomTom? S žádnou z těchto odpovědí byste rozhodně příliš nevybočovali z davu a tou nejčastější by asi byl právě první zmíněný nástroj od Googlu. I když je nutno uznat, že ten je spíš nejpoužívanější než absolutně nejlepší či nejoblíbenější. Že je v tom rozdíl, to potvrzuje i nedávno zveřejněný žebříček společnosti Counterpoin Research, z jejíhož posouzení opakovaně vychází jiný, pro mnohé neznámý vítěz. A Mapy Google zabírají až druhé místo.

Nejlepší navigace 2021 žebříček

Nebudeme vás dlouho napínat, nejvyšší počet bodů získal (a pět let nepřetržitě získává) v několika posuzovaných kategoriích nástroj HERE. Žebříček nazvaný Location Platform Vendor Scorecard je přitom sestavený podle bodového zisku z více než 65 metrik v sedmi různých kategoriích. Rozhodně tedy nejde jen o oblíbenost a nebo počet uživatelů, ale o komplexní schopnosti. Oproti Googlu vítězný nástroj těží například z mnohem širšího portfolia strategických partnerů, zejména automobilek.

Mapy Google si vysloužily pochvalu například za rychlé aktualizace podkladů, pokrytí, body zájmu (POI) a přidávání nových funkcí jako je například umělá inteligence. Z byznysového hlediska získal Google body za propracovaný systém propagace lokálních podniků. Třetí je TomTom, který stejně jako vítěz těží hlavně z využití navigačních přístrojů přímo v automobilech.

Jaká navigace je nejlepší podle vás?

Zdroj: Counterpoint Research

O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)