5 nejlepších AI generátorů převodu textu na řeč

Nejlepších 5 AI generátorů

S umělou inteligencí se v posledním roce lidově řečeno roztrhl pytel. Každý model umí něco jiného: některý vám na základě textu vygeneruje obrázek, některý zase zpracuje krátký film a další z textu dokáže vygenerovat mluvený projev. A právě na tyto modely se dnes zaměříme, vybrali jsme pro vás 5 nejlepších „text-to-speech“ AI generátorů.

1. Speechify

Speechify je mobilní aplikace a také desktopová aplikace, která vám nahlas dokáže přečíst text pomocí počítačem generovaného hlasu a nejen to. Společnost založil dyslektický vysokoškolský student Cliff Weitzman, který měl problémy s čtením povinné literatury. Jako jedna z mála text-to-speech aplikací podporuje i češtinu, takže pokud se bojíte mluvit před publikem, Ambrož nebo Berta vám mohou sloužit jako vás osobní virtuální influencer. Mezi další výhody, které je nutné zmínit, patří i možnost nahrát si speciální narozeninové přání, Snoop Dogg nebo Gwyneth Paltrow vám díky tomuto nástroji mohou pomoci. Pomocí nástroje můžete nahrát hlasový soubor a převést na .MP3, klonovat hlas nebo také dabovat videa.

Cena: 3449 Kč / ročně

Trial verze: 3 dny zdarma s nutností zadat platební údaje

Speechify – The Best AI Dubbing for Video & Content Localization

Speechify - The Best AI Dubbing for Video & Content Localization

2. Lovo AI

AI generátor Lovo si získal přízeň prakticky po celém světě, hlavně díky své robustnosti a jednoduchosti. Může se chlubit širokou knihovnou hlasů s více než 400 přirozeně znějícími hlasy ve 140 jazycích(včetně češtiny) a dokonce 25 emocí. Dokáže také naklonovat váš hlas, a stačí mu na to pouze 10 minut nahrávky hlasu. Software Lovo.AI je multifunkční, umožňuje tvorbu zvukových a video materiálů vysoké kvality pro širokou škálu aplikací včetně reklamy, elektronického vzdělávání, školení, překladů a samozřejmě mnoho dalších. Jedná se v podstatě o model s obecně pozitivními recenzemi a rozsáhlou sadou funkcí.

Cena: 3 druhy placeného předplatného od $19 do $149 (aktuálně běží 50% sleva)

Trial verze: 14 dní zdarma bez nutnosti zadání platebních údajů

LOVO AI: Text-to-Speech got Emotional!

LOVO AI: Text-to-Speech got Emotional!

3. Murf

Murf AI efektivně generuje realistické a přirozené hlasové výstupy v několika jazycích. Tato cloudová text-to-speech platforma umožňuje vytváření hlasových předloh pro různý obsah, jako jsou YouTube videa, podcasty, reklamy, e-learningový obsah, prezentace, audioknihy apod. Nabízí až 120 různých hlasů, nabízí úpravu hlasu a jeho následnou změnu.

Cena: 3 druhy předplatného od $19 do $75 (aktuálně běží 50% sleva)

Trial verze: 10 minut zdarma

Murf AI Review | Is this the best Text To Speech Software?

Murf AI Review | Is this the best Text To Speech Software?

4. Synthesys

Synthesys je dalším praktickým AI generátorem, který zvládne generovat obrázky, z textu dokáže vytvořit video a také text na hlasový výstup. Navzdory vysoké ceně se jedná o jeden z nejkvalitnějších nástrojů k výrobě videa, který se dá použít jak na amatérské tak profesionální výstupy. Je součástí procesů i ve větších firmách, například Coca Cola nebo Nvidia už ho zakomponovali do svých procesů.

Cena: Různé ceny dle funkce a využití, od $19 do $239

Trial verze: K dispozici je demo verze

🚀 Synthesys AI Review | Best Text to Video Tool | Synthesia Alternative

🚀 Synthesys AI Review | Best Text to Video Tool | Synthesia Alternative

5. Eleven AI

Jedna z těch levnějších variant generativní AI a také celosvětově oblíbená je Eleven Labs. Jednou z hlavních výhod je vysoká kvalita hlasů, které zní velice přirozeně. Dokáže také snadno klonovat hlasy a údajně rychleji než u většiny jiných nástrojů, zvládne to už z jedné minuty záznamu. Můžete dokonce upravit atributy hlasu – pohlaví, věk, přízvuk nebo intenzitu přízvuku. Český jazyk je samozřejmě také k dispozici, poslouží vám avatar jménem Petr. Celkově je ElevenLabs velmi oblíben pro jeho inovativní přístup k syntéze hlasu a je vhodný pro široké spektrum použití, včetně nahrazení hlasových předloh ve videích, podcastech a dalších mediálních formátech.

ElevenLabsAI Walkthrough
ElevenLabsAI Walkthrough

Cena: Od $5 do $22

Trial verze: Nabízí dokonce Free verzi –  10 tisíc znaků měsíčně, až 3 vlastní hlasy, přístup ke knihovně hlasů, 29 jazyků, automatický překlad, API, 128kbps audio, pod pomínkou uvedení Eleven Labs jako zdroje

BEST AI Voice Generator | Eleven Labs

BEST AI Voice Generator | Eleven Labs

Používáte některý z těchto AI generátorů?

Zdroj: Synthesys, Elevenlabs, Lovo.AI, Speechify, Murf.ai

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)