TOPlist

Nejlepší AI generátor obrázků? Ideogram je zdarma a funguje skvěle!

Ideogram AI generátor obrázků
  • Svět AI generátorů obrázků má možná nového krále
  • Ideogram je zdarma a vytváří špičková díla
  • Součástí je i kouzelná funkce Magic Prompt

Umělou inteligenci používá pro vytváření obrázků čím dál více lidí – s troškou kreativity při psaní promptu si můžete nechat během chvilky navrhnout v podstatě veledílo, které zaručeně zachytí pozornost návštěvníků vašeho blogu nebo sociálních sítí. AI generátorů je na trhu hned několik a hned napoprvé si pravděpodobně vybavíte jména jako DALL-E nebo Midjourney. Před několika dny však byla oficiálně vydána nová verze konkurenční služby Ideogram, která je zcela zdarma a funguje fenomenálně.

Ideogram se jako AI startup skládá z bývalých pracovníků softwarového kolosu Google a členů prestižních univerzit (například UC Berkeley či University of Toronto). Generátor verze 1.0, která debutovala minulou středu, byl natrénován od píky a slibuje „tu nejpokročilejší tvorbu obrázků z textu a nebývalou fotorealističnost“. Součástí služby, jež má potenciál hravě překonat DALL-E 3 nebo Midjourney, je také funkce Magic Prompt, která za vás tvoří obsáhlé a přesné pokyny, aby mohla AI vytvořit co nejdokonalejší a nejdetailnější obrázek.

Ideogram AI

Se sloganem „Pomáháme lidem stát se kreativnějšími“ může Ideogram i z úplného laika udělat mistra „promptování“. Obrázek lidí s chytrými telefony, který si můžete prohlédnout níže, se vytvořil po zadání mého docela strohého pokynu „people obsessed with their smartphone sitting in woods“, kde jsem se ani nijak neštval s tím, aby byla věta zcela gramaticky a stylisticky správně. AI si jej sama překousala a automaticky z něho vytvořila tenhle dlouhý a komplexní text, podle něhož pak vygenerovala samotný obrázek.

A thought-provoking scene of people immersed in their smartphones, sitting amidst a lush and serene forest. The individuals, dressed casually in jeans and jackets, are oblivious to their natural surroundings, as they focus on their devices. The background reveals a picturesque landscape with tall trees, dappled sunlight, and a gently flowing river. The overall atmosphere of the image is both tranquil and melancholic, sparking a reflection on modern-day disconnection.

Ideogram AI

Z mého původního příkazu utvořila ještě tři další „Magic Prompty“, podle nichž zhotovila další tři obrázky, každý v jiném stylu. U těch fotorealističtějších, které si můžete prohlédnout níže, byste na první pohled ani možná nepoznali, že byly generovány umělou inteligencí.

Ideogram nefunguje pouze jako generátor, ale také slouží jako místo, které spojuje nadšence do umělé inteligence. Hlavní stránka vám kromě pole, kam můžete zadat svůj příkaz, zobrazuje i díla vytvořená jinými uživateli, respektive jejich prompty. Jednotlivé obrázky můžete obdarovat srdíčkem, ale v praxi se nejspíš bude více hodit možnost výtvor upravit, remixovat nebo si zkopírovat prompt, na jehož základě byl zhotoven.

Každý uživatel Ideogramu si může bezplatně nechat denně navrhnout 100 obrázků zadáním 25 promptů. Pokud byste se však do generování chtěli ponořit naplno, můžete si pořídit předplatné. Tarif Basic vychází na 8 dolarů měsíčně (190 Kč v přepočtu) a poskytuje možnost každý den zadat 100 promptů. Pro nejnáročnější uživatele je zde balíček Plus s cenou 20 dolarů měsíčně (470 Kč v přepočtu), jenž není omezen. Detailnější rozpis výhod si můžete prohlédnout v tabulce níže.

Mrkněte na další krásné výtvory!

ideogram 16 9 17

Ideogram AI

Ideogram AI

Ideogram AI

Co je podle vás nejlepší generátor obrázků?

Zdroje: Ideogram, Decrypt

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)