Menu

NEC Cloud Communicator: Tablet se dvěma displeji

Jak bylo oznámeno již v prosinci, předvedl NEC tablet s operačním systémem Android, který má jednu zvláštnost: dva sedmipalcové TFT odporové displeje, které se rozevírají v úhlu až 180 stupňů. V zavřeném stavu tablet vypadá jako netbook, po otevření může připomínat knížku. Některé aplikace přitom prý zvládnou přetahování z jedné obrazovky na druhou.

Zařízení je poháněno procesorem ARM Cortex-A8, kterému asistuje 384 MB operační paměti. Pro uživatelská data a systém je připraveno interní úložiště s kapacitou 1 GB, které lze dále rozšířit pomocí klasických SDHC paměťových karet.

Pro připojení k Internetu je přítomno WiFi standardu 802.11b/g. Tablet dále disponuje technologií bluetooth, fotoaparátem s rozlišením 3 Mpx, GPS modulem a možností připojení dalších zařízení přes USB. Volitelně by mělo být možné zakoupit Cloud Communicator s 3G.

Android je přítomen ve verzi 2.1 (Eclair) a baterie by měla vydržet až pět hodin provozu.

Za největší problém Cloud Communicatoru považují redaktoři serveru liliputing.com nepohodlné držení tabletu. Pokud totiž budete tablet držet jako knížku, nejspíš vám bude chybět jedna ruka k jeho ovládání.

Více napoví následující video.

Zdroj: liliputing.com

 

Komentáře

beny

beny

10.1.2011 20:59

Jako to drzeni jako knizku mate na mysli na obou stranach obema rukama jako casopis? Protoze i v tom videu onen uzivatel drzi zarizeni jako knizku podle me. A ruku v tom pripade ma pouzitelnou jednu jako v pripade jakychkoliv jinych tabletu. Pravda ale ze i tak to musi byt pekne naprd. Otazkou zustava jakou vyhodu ma tohle zarizeni? Kdyby ty displeje byly uprostred aspon tesne u sebe, dalo by se to pouzit jako jeden vetsi displej, takhle me to ale unika.

Mem

Roman Nepšinský 0

10.1.2011 21:38

beny: Využití může být podobné, jako na stolním počítači, kde se používá víc monitorů (např. já mám u PC tři ;)), tj. na jednom můžeš mít otevřený např. e-mail, zadání, webový článek, nebo komunikační klienty, a na druhém pracovat, dohledávat k tomu prvnímu informace atd. Pro práci je to silně návykové, že člověk nemusí přepínat okna, a může mít trvale otevřené např. zadání, dokumentaci, i vývojářské prostředí.

U tabletu to asi s prací nebude tak horké, ale pořád můžeš mít na jednom okně chat/facebook a na druhém konzumovat obsah, hrát hry. Při čtení se může hodit vidět dvě stránky najednou, případně dvě různá místa v textu najednou, … navíc při otevření softwarové klávesnice si nezakryješ obsah na první obrazovce. Masovka to asi nebude, ale své využití by si to podle mě najít mohlo (osobně ale u tabletu preferuji spíš tu kompaktnost a tohle jde mimo mě, alespoň dokud bych na něm nemusel i pracovat)

shmoula

shmoula

11.1.2011 13:44

odporovy display, 384 MB paměti…to je nejaky vtip, ne? :-D

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

11.1.2011 14:06

To: shmoula
Takhle to uvádí zdroj :)
Třeba bude levný, kdo ví.
Umím si ale představit situace, kdy může odporový displej vyhovovat více než kapacitní :)

RSS (komentáře k článku)