Menu

Čtenáři doporučují: 4 nejlepší navigace pro Android

Přinášíme pokračování článku, ve kterém hledáme nejlepší navigace pro Android. K pěti redakčním nominacím přidali čtenáři další čtyři. Nyní je tedy na vás, jakou aplikaci si nakonec vyberete, aby vás provázela po dálnicích, silnicích, cyklostezkách i chodnících.

Jak funguje cyklus SvětAndroida doporučuje/Čtenáři doporučují?

 • První týden vyhlašujeme v redakci téma následujícího kola cyklu SvětAndroida doporučuje. Redaktoři mají sedm dnů na to, aby nominovali své oblíbené programy.
 • Druhý týden zpracováváme článek SvětAndroida doporučuje, sestavený na základě redaktorských nominací.
 • Poté, co článek vyjde, třetí týden sbíráme skrze formulář nominace od čtenářů. Uvědomujeme si totiž, že ani při sebevětší snaze většinou redakčními silami nepokryjeme celé spektrum programů.
 • Čtvrtý týden zpracováváme článek Čtenáři doporučují, sestavený na základě čtenářských nominací.
 • V okamžiku, kdy vychází článek Čtenáři doporučují, se celý koloběh rozbíhá znovu.

Pořadí ve článku

Pořadí ve článcích z cyklů SvětAndroida doporučuje a Čtenáři doporučují je určeno podle následujícího klíče:

 1. Podle počtu nominací; více nominací = lépe,
 2. v případě shody podle hodnocení aplikace v Obchodě Google Play (v případě, že má aplikace placenou a neplacenou/zkušební verzi, počítá se hodnocení té, která je zdarma nebo levnější); vyšší hodnocení = lépe,
 3. v případě shody podle počtu hodnocení v Obchodě Google Play; více hodnocení = lépe,
 4. v případě shody podle počtu pětihvězdičkových hodnocení; více hodnocení = lépe.

Během týdne jsme obdrželi pět nominací pěti různých navigací. Jednu nominaci jsme však museli škrtnout, neboť aplikace Sygic již byla v redakčním výběru.

Nejlepší navigace pro Android dle týmu SvětAndroida.cz

Redaktoři našeho portálu doporučili před dvěma týdny těchto pět navigací:

GPS NACESTY – offline navigace

Čtenář novacek k této aplikaci říká: “Používám již dlouho aplikaci NACESTY. Nabízí úplně zadarmo mapy Česka a Slovenska, takže nepotřebuji mobilní data. Navíc jde o kvalitní mapové podklady TomTom, které mě zatím nijak výrazně nezklamaly.”

Čím může zaujmout navigace GPS NACESTY?

Autoři své dílko deklarují jako českou offline GPS navigaci, která funguje i bez internetového připojení. Co je na ní především zajímavé, jsou mapy TomTom Česka a Slovenska zdarma, s možností rozšíření na další státy za poplatek. Samozřejmě nechybí hlasová navigace v češtině a slovenštině, 3D zobrazení, navigace v pruzích, upozornění na radary a další vychytávky. Navigace vyhledává trasu i přes takzvané body zájmu – benzínky, restaurace, hospody, hotely a penziony atd.

Jako zásadní vlastnosti pak jmenují:

 • Statisíce předinstalovaných bodů zájmu obsahujících informace typu: web, telefon, email, adresa
 • mapy TomTom uložené ve vašem telefonu, tabletu
 • připojte se jen přes GPS systém – nepotřebujete internet
 • podrobná hlasová navigace v češtině a slovenštině
 • vybíráte ze tří alternativních tras
 • bezplatná aktualizace map a databáze zajímavých míst
 • bezplatné aktualizace míst s měřenou rychlostí
 • možnost přidání oblíbených míst
 • naviguje v pruzích pro bezpečné odbočování
 • snadné horizontální zobrazování tras a míst pro lepší orientaci
 • umožňuje se vyhnout placeným úsekům
 • vyhledává podle přesných GPS souřadnic
 • zobrazení aplikace je optimalizované v nejvyšším rozlišení pro tablety a displeje s vysokým rozlišením

Za poplatek jsou pak mapy pro Evropu a zbytek světa, informace o dopravě či aktualizace bezpečnostních kamer (radarů).

Aplikace má na svém kontě přes sto tisíc instalací a průměrnou známku 4,5. Použít ji můžete na Androidu 2.3 a vyšším. Vypadá to však, že aplikace je dostupná přes tento odkaz pouze těm, kdož ji v minulosti měli nainstalovanou.

Podrobnou recenzi této navigace pro Android jsme připravili ve článku NACESTY: česká offline navigace zdarma.

HERE WeGo

Čtenář vonbronin94 doporučuje tuto navigaci z následujících důvodů: “Používám už od dob slávy Nokie. Byl jsem moc rád, že jsem ji našel v obchodě, když jsem přešel na Android. Navigace ženským hlasem je velmi příjemná, téměř přirozená (nejde o “heslovitý -retardovaný” hlas jako např. v Google navigaci) Grafické rozhraní je pěkné, přehledné a intuitivní, vše dobře a jasně viditelné na ploše displeje – navigace ukazuje vzdálenost do cíle, dojezdový čas, zpoždění, max. povolenou rychlost, příští odbočku. Jedete-li moc rychle, vynadá vám pípáním :) – lze vypnout samozřejmě. Hned na začátku při volbě cesty navigace nabídne cca 3 trasy kudy jet s délkou v km a předpokládaným zpožděním dle dopravy, můžete si snadno vybrat preferovanou trasu. Případné přepočítání trasy, pokud odbočíte cestou jinudy, je bleskové. Pokud vjedete do tunelu, navigace nezačne “skákat okolo” jako to často má konkurence, ale pokračuje pěkně po trase, grafika se automaticky upraví na “noc” :) Zkrátka fajn navigace, nikdy mě nenechala ve štychu – doporučuji.”

V čem vyniká tato navigace pro Android?

Aplikace umí plánovat cesty na kole, autem či hromadnou dopravou. Ve všech případech poskytne nejlepší trasy s většinou voleb pro dosažení vašeho cíle. Ani zde nechybí hlasová navigace v češtině, příjemným bonusem jsou dopravní informace, díky kterým dokončíte svou cestu bez zbytečných nervů.

Jako nejdůležitější vlastnosti jsou jmenovány:

 • Vybírejte mezi trasami pro řidiče, cyklisty, taxi, veřejnou dopravu, sdílená auta a další
 • Porovnejte všechny možnosti podle vzdálenosti, rychlosti nebo ceny a rozhodněte se co nejlépe
 • Najděte svou cestu díky turn-by-turn hlasové a vizuální navigaci pro zvolený způsob cestování
 • Získejte živé aktualizace a vyhněte se dopravním špičkám nebo výpadkům veřejné dopravy
 • Pravé offline mapy vám pomohou najít cestu i v oblastech bez signálu.

Tato navigace pro Android se může chlubit více než 50 miliony instalací a průměrnou známkou 4,4. Instalovat ji můžete na Android 4.1 a vyšší.

Tuto aplikaci jsme testovali již ve stádiu beta verze a výsledky testování jsme přinesli v podobě podrobné recenze.

TomTom GPS Navigation Traffic

Placenou aplikaci TomTom doporučuje lukowicz: “Moc chválím tuhle navigaci. Je jediná, u které jsem po vyzkoušení takřka všech dostupných, Sygic, Waze, MapFactor atd. zůstal .Ve spojení s plánovačem tras na stránce https://mydrive.tomtom.com/cs_cz/ a inteligentním naváděním s dopravními informacemi VÝBORNÁ. Kolonu na jakékoli dálnici jsem neviděl prakticky po celou dobu, co navigaci používám, přes dva roky. Před tím jsem jezdíval s Waze a jen TomTom GO mě vždy upozornil na problémy na českých a zahraničních dálnicích a silnicích. Waze mně upozornila na kolony, až jsem do nich vjel, proto jsem přesedlal. Ročně najezdím cca 70 000km po celé Evropě a nikdy mne nezklamala. Na cesty které už znám poslepu ji vždy zapnu, už jen kvůli dopravnímu infu. I když je TomTom placená tak i v akci se dá koupit s 50% slevou tak jak jsem to udělal já. A je i offline.”

Čím zaujme TomTom?

Mobilní aplikace TomTom v sobě kombinuje osvědčené technologie této značky s aktuálními informacemi o dopravní situaci. Vždy tak dokáže zvolit nejlepší trasu, která je aktuálně k dispozici, na základě přesných dat.

Jako hlavní výhody jsou jmenovány:

 • Vyhledání nejrychlejší trasy s ohledem na aktuální dopravní podmínky.
 • Informace o dopravě v reálném čase bere v úvahu zpoždění, kolony a snaží se jim vyhnout.
 • Rychlý přístup k oblíbeným místům.
 • Budovy a památky v ohromující 3D grafice usnadňují orientaci.
 • Upozornění na rychlostní kamery.
 • K naplánování trasy není potřeba připojení k internetu.

Z dalších funkcí bychom neměli zapomenout na:

 • Doživotní aktualizované mapové podklady pro více než 100 zemích.
 • Offline Mapy jsou uloženy ve vašem smartphonu.
 • Miliony bodů zájmu od čerpacích stanic až po hotely.
 • Možnost navigace na kontakt z adresáře.
 • Najděte si svůj cíl rychleji s intuitivními výsledky vyhledávání během zadávání.

TomTom GPS Navigation Traffic si nainstalovalo přes pět milionů uživatelů a jeho průměrná známka je 4,0. Aplikaci můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a novějším. Zdarma ji můžete používat vždy 75 kilometrů měsíčně.

Také tato navigace pro Android prošla naším redakčním testem. S jeho výsledky se můžete seznámit ve článku TomTom Go Mobile: navigace na druhý pokus.

iGO

Navigaci iGO Primo doporučil Tomogo, který napsal: ” Je to navigace kterou na obchodě Play nenajdete a jsem si vědom, že dnes už nejsou mapy a navigace jen o navigování z bodu A do bodu B a přinášejí mnohem více funkcí a možností, které iGO nenabízí. iGO ale používám již mnoho let a navigovat umí ze všech nejlépe. Líbí se mi propracované navigační jádro, se kterým je radost jezdit a mnohdy není ani třeba na telefon koukat, protože hlasové pokyny jsou kvalitní a většinou srozumitelné i když čeština občas trochu pokulhává. Také umí navigovat v tunelech i bez GPS signálu a nezamotá se ani, když si v průběhu navigace vyberete jinou cestu, a nevrací vás nesmyslně stále zpět, jako to jiné navigace mnohdy dělají. Instalaci může dle návodů, kterých je na Internetu mnoho, udělat zkušenější uživatel a mapy se dají stáhnout vždy s cca půl ročním zpožděním, což je většinou dostačující. Jako nevýhodu vidím v ČR nefunkčnost dopravních informací, které ale skvěle fungují například v Německu, pokud ovšem máte aktivovaný datový roaming.”

Proč právě iGO?

Doplníme, že čtenář nemá úplně přesní informace. Navigace iGO sice v Obchodě Play opravdu dlouho nebyla, nicméně loni v létě sem byla konečně oficiálně publikována (informovali jsme ve článku iGO Navigation: legendární navigace konečně v Obchodě Play!). Autoři lákají na funkce, které vám pomohou soustředit se na cestu bez jakéhokoli zbytečného rozptylování.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jmenují:

 • Mapy více než stovky zemí.
 • Zaberou jen polovinu úložiště ve srovnání s mnoha jinými navigačními aplikacemi.
 • Rychlé a rozmanité možnosti výpočtu trasy.
 • Databáze bodů zájmu, se kterou snadno najdete restaurace, bary, památky, nákupní střediska, obchody a další.
 • 3D památky a 3D mapy měst pro lepší přehled a snadnější navigaci.
 • Kompletně offline bez nutnosti připojení k Internetu.
 • Pokročilý převod textu na hlas pro navigaci bez nutnosti ovládání rukou.

Aplikaci iGO Navigation si z Obchodu Play stáhlo přes půl milionu uživatelů a její známka je jen 3,9. Instalační balíček velký 315 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším.

 

Komentáře

Radeg

radeg 33

30.3.2017 8:13

GPS NACESTY:
Autoři své dílko deklarují jako českou offline GPS navigaci…
Ale:
Je nám líto, tento obsah zatím není ve vaší zemi dostupný.
Takže česká v Česku nedostupná. Super!

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

30.3.2017 8:15

To: radeg
Viz červený text v závěru článku.

Czenda778

30.3.2017 8:19

GPS Nacesty je zřejmě nahrazena novou aplikací – viz.
http://gpsnacesty.cz/mediatel-spol-s-r-o-/articles/ukonceni-offline-navigace-gps-nacesty

TylerManifesto

TylerManifesto 0

z aplikace
30.3.2017 8:36

GPS Nacesty je vyborna!Ja sam ji mam na tabletu uz 2 roky a velka spokojenost.Kdyz nekam jedem autem,vim kde jet do nejmensich detailu.Navic velka vyhoda ze je cesky,je offline a nezere tolik baterku :)

hardhousetrip

30.3.2017 10:10

K hovnu…nejlepší je Waze, a vzhledem k tomu, že od 15.6.2017 končí poplatky za roaming, tak se ji vyplatí používat i v zahraničí…

Jenže to by zas někdo nesměl škudlit na datech, že…

I.C.E

z aplikace
30.3.2017 10:13

za mě jednoznačně nejlepší Aponia s mapami CEDA a Waze.

optimas

z aplikace
30.3.2017 11:05

I.C.E Stou Aponii a mapy od CEDY to myslíš ironicky doufám?

Ehec

z aplikace
30.3.2017 11:06

A umí některá z těchto nebo jiná navigaci přes vlastní průjezdní body? Docela důležitá funkce a v žadné aplikaci o ní ani slovo..

jkht

z aplikace
30.3.2017 11:29

Sygic umí průjezdné body. Stejně tak i TomTom, který tu není ani zmiňován a naviguje výborné. Akorát se platí, ale za kvalitu.

Radeg

radeg 33

30.3.2017 11:55

@jkht:
TomTom je v tomto článku popisován jako třetí v pořadí. Jenže to bys musel článek číst a ne jen diskuzi k němu.
A Sygic tu není proto, protože ho čtenáři jednoduše nedoporučuji, nebo nedoporučují v takové míře aby se počtem nominací do výběru dostal. Nicméně byl ve výběru “Redakce doporučuje…” kde sis o něm mohl přečíst a podiskutovat

mm

z aplikace
30.3.2017 12:21

umi nektera mosty ?

Pojke49

30.3.2017 12:39

Tom Tom nikdy.

To, že prodali nasbíraná data jedné evropské vládě, která pak na ty nejvytíženější úseky naflákala radary – to jim jen tak nezapomenu.

Pojke49

30.3.2017 12:45

Podle těch výsledků mi to připadá, že čtenáři mají divné “chutě”.

Jak se může mezi nejlepší dostat navigace, která se neřídí aktuální dopravní situací ??? Jak se tam mohou dostat navigace, které mají mapy za příplatek?

Z těch vybraných navigací nemá žádná nic navíc nebo něco lepšího, abych ji měnil za Waze …. popř. offline verzy googlovských map – které kopírují Waze čím dál tím víc ….

Ehec

z aplikace
30.3.2017 13:06

Pojke49: přesně tak..hlavně to první místo Nacesty :-D tak apka je dávno mrtvá a bez podpory :-D

Pospitch

30.3.2017 14:36

Co to je za clanek? Nacesty je davno mrtva app jak uz nekteri lide komentovali a kde je Waze??
Ja osobne jsem vyzkousel hodne navigaci, dokonce jsem si ja debil koupil mapy do Sygic asi za 1200 Kc. Ale uz nekolik let pouzivam pouze Waze (obcas Google Mapy) a nemuzu si stezovat, je to zdaleka nejlepsi navigace, jakou muzete dneska mit.

Petr Linhart

30.3.2017 15:18

Podle mě je nejlepší TomTom. Při zapnutých datech okamžité dopravní informace. Na radary také upozorní dostatečně dopředu. Při koloně ihned nabídne náhradní trasu. Veškeré upozornění je mluvené a ne jen pípání. Mapy aktualizace 2 – 3 ročně. Prostě jsou nejlepší. Dříve jsem používal jak Igo tak Sygic, ale ty jsou dávno překonaný.

Ehec

z aplikace
30.3.2017 15:56

Na TomTomu mě štvou pomalé reakce a to hlavně při posunu mapy, když člověk potřebuje něco rychle najít. Jinak navigace dobrá, ale proč za ni platit, když to stejný a ještě líp umí Waze.

Zdenek1976

Zdenek197676 1

30.3.2017 18:26

Jednoznačně nejlepší je Igo, skvělé ovládání, perfektní výpočet trasy (ne nesmysly jako Sygic), průjezdní body, volba i pro kamiony, dopravní info samozřejmě i v ČR, navigace na čp. Absolutně bez výhrad.

Radeg

radeg 33

31.3.2017 6:22

@Pospitch:
Ty máš asi problém s pochopením psaného slova, viď?
Waze je ve výběru “Svět Androida doporučuje…”

Hoskin55

31.3.2017 19:25

Od Waze sice hodně lidí používá ale zase lidi od něj i odchází, protože ty jeho psí kusy co někdy provede dokážou slušně řečeno naštvat, Takže se nedivím že ji lidi nedali dost hlasů, a hlavně se o ní píše všude, chce to i nějakou jinou navigaci ukázat, že existuje, než jen Waze a Google Mapy.

Tomogo

Tomogo 8

31.3.2017 21:29

IGO umí: mosty, reliéf země, body na cestě, plánování z mapy, budovy, body zájmu, zajímavá místa, radary, přechody, zatáčky, přejezdy, nebezpečná místa, offline mapy, on-line doprava (ne ČR), objížďky, vynechání úseků, vynechání silnic, pravidelný update map (software je starý), průjezdní mapy, navádění v tunelech při ztrátě signálu GPS, návrh objízdných tras v reálném čase, navádění do pruhů, tvary křižovatek, dálniční sjezdy, navigování ke kontaktům.
No jestli jsem na něco zapomněl, tak to doplňte.

amrtin28

15.4.2017 23:39

U HERE nejdou vypnout hlasy..tedy jdou,ale po každém spuštění jsou vyžadovány..děsně otravné…

Sovaant

sovaant30 0

20.4.2017 23:05

NAVIGON-maximální spokojenost. Mám samostatnou navigaci i navigaci v mobilu. Přesná, přehledná a jednoduchá. Ale drahá! Osobně doporučuji.

Technik23

technik2372 0

4.5.2017 6:08

Pro me jednoznacne tomtom co se tyce navigovani v aute .Dopravni info je super prehlednost taky jizdni pruhy ukazuje perfektne ,mapy jsou parada prehledny.Na pesi navigaci pouzivam Osmand a taky si nemuzu vynachvalit i kanade na hiku uprostred pustiny vim kam jdu.

RSS (komentáře k článku)